IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

Klasa sportowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

IC      Profil sportowy piłki: nożnej dziewcząt i chłopców oraz  siatkowej dziewcząt. 
Przedmioty rozszerzone:  język angielski, biologia;
do wyboru: język polski, matematyka lub geografia.Klasa dla młodzieży o pasjach sportowych. Lekcje prowadzi wyspecjalizowana kadra trenerska
i pedagogiczna. Uczniowie uczestniczą w kursach sędziowskich. Zwiększona liczba godzin z wychowania fizycznego gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminów sprawnościowych na AWF i do służb mundurowych. 
 
Klasa o specjalności piłka nożna dziewcząt i chłopców
Klasa o tej specjalności funkcjonuje w naszej szkole od 6 lat. Jesteśmy wielokrotnymi mistrzami miasta
w piłce nożnej, odnosimy również sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Jesteśmy nieoficjalnym Mistrzem Polski Głuchołazy 2015. 
Uczniowie tej specjalności mają możliwość zdobywania uprawnień sędziów piłki nożnej, poprzez kursy organizowane przez delegaturę ŁZPN w Piotrkowie oraz biorą udział w szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów dla trenerów organizowanych przez PZPN. Nasi piłkarze corocznie wyjeżdżają na turnieje do Słubic i Głuchołazów. Gramy również gry kontrolne z takimi klubami jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Pogoń Zduńska Wola. W przerwie pomiędzy rozgrywkami wyjeżdżamy na zagraniczne obozy piłkarskie do: Włoch, Hiszpanii i Grecji. Młodzież w klasach piłkarskich wyposażona jest w sprzęt treningowy: komplety piłkarskie, dresy. 

Klasa o specjalności piłka siatkowa dziewcząt 
Klasa o tej specjalności umożliwia przygotowanie do gry w rozgrywkach klubowych kadetek i juniorek przez licencjonowanych trenerów PZPS w dyscyplinie zespołowej, która w historii polskiego sportu osiągnęła największe sukcesy i ma "najlepszych kibiców na świecie".  Uczennice mają możliwość zdobycia umiejętności i wiadomości pozwalających na uzyskanie uprawnień instruktorskich, trenerskich lub sędziowskich z zakresu piłki siatkowej. Współpracujemy z klubami sportowymi ( FUKS Sulejów, Volley-5 Piotrków ), które prowadzą szkolenie z piłki siatkowej, organizują turnieje i wyjazdy na mecze Plus Ligi i Orlen Ligi. 
 

Zapraszamy do obejrzenia filmów: