IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

W dzisiejszych eliminacjach Mistrzostw Miasta w piłce ręcznej chłopców zawodnicy IV LO w dobrym stylu wygrali oba mecze w grupie - z ZSP 2 (Pioma) 9 : 6 oraz z ZSP 4 (Oxford) 9 : 5 - i tym samym zakwalifikowali się do finałów, które rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu.
Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry, co daje nadzieję na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i ponowne zdobycie Mistrzostwa Miasta.
Trzymamy kciuki!  Gratulacje należą się również dziewczynom, które także będą walczyć w finale.
Po raz pierwszy w historii IV Liceum Ogólnokształcące wygrało współzawodnictwo sportowe
w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi w roku szkolnym 2018/2019 pośród szkół ponadgimnazjalnych.
Wśród dziewcząt wygraliśmy klasyfikacje, a wśród chłopców byliśmy 0,5 pkt za ZSP1.
Łączny wynik dał nam końcowy triumf.
Sukces ten był możliwy bez wątpienia dzięki funkcjonującym w IV LO od 4 lat klasom sportowym o profilu piłki nożnej. Dobra organizacja szkoły, praca trenerów i nauczycieli oraz wspaniała postawa naszych uczniów przyniosła końcowe zwycięstwo. Gratulacje!
W dniu dzisiejszym w Zelowie rozegrano półfinały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych.
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły ostatecznie IV miejsce a chłopcy zajęli III miejsce ustępując ZSP Kleszczów i I LO z Bełchatowa. Niestety nie udało nam się awansować do finałów wojewódzkich do Sieradza, gdzie kwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny. Mimo to gratulujemy postawy naszym uczniom.
 Dnia 8 października 2019 roku nasze piłkarki wraz z trenerką udały się do Kielc, by obejrzeć na Suzuki Arena mecz Polska – Brazylia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3. Była to kolejna pouczająca lekcja dla naszych uczennic, gdyż mogły oglądać w akcji Polki między innymi - Ewę Pajor, Katarzynę Kiedrzynek oraz jedną z najlepszych piłkarek świata Brazylijkę Martę Vieira da Silva. Marta to sześciokrotna zdobywczyni tytułu piłkarki roku oraz rekordzistka strzelonych goli na mundialu bez względu na płeć.
Uczniowie IV LO ponownie okazali się najlepsi w rozegranych dziś Mistrzostwach Miasta, tym razem w sztafetowych biegach przełajowych. Wygraliśmy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i obroniliśmy tytuły wywalczone przed rokiem.
Półfinał wojewódzki już za tydzień w Zelowie.

Skład dziewcząt:
Weronika Kieszkowska, Natalia Simkowska, Zuzanna Sadowska, Natalia Woźniak, Anna Meszczyk, Wiktoria Firmowska, Martyna Krystek, Patrycja Miłak
Opiekun: Julita Ziółkowska

Skład chłopców:
Mateusz Kowalski, Seweryn Prokop, Dawid Krzynówek, Krzysztof Sobański, Szymon Lipiński, Fabian Kmiecik, Jakub Pielużek i Kacper Cichoń.
Rezerwowi: Patryk Purzyński i Kacper Kwiecień
Opiekun: Tomasz Wychowałek
Mimo wakacji cały czas aktywnie!
Zawodniczki i zawodnicy klas sportowych z IV LO odbyli 27 czerwca 2019 roku krótki trening pokazowy w przerwie meczu o wojewódzki Puchar Polski pomiędzy Lechią Tomaszów a Unią Skierniewice. Zaprezentowaliśmy się jak zwykle fantastycznie  i pokazaliśmy, że nasza młodzież jest wspaniała. Jeden z zawodników, którzy brali udział w tym treningu, będzie grał w lidze wraz z finalistami z Piotrkowa.
Brawa również dla naszych dziewcząt, które jak zawsze spisały się wspaniale i pokazały jak połączyć umiejętności sportowe z dużym wdziękiem, co można było zaobserwować podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.
Miło nam poinformować, że tegoroczny absolwent IV LO i wychowanek UKS Piotrcovia Natan Balcerzyk wywalczył wraz ze swoim klubem RKS Radomsko awans do III ligi.
W ostatnim meczu sezonu klub z Radomska pokonał Wartę Sieradz 1-0, a Natan wyszedł w tym meczu w pierwszej jedenastce i zagrał 82 minuty. Mamy nadzieję, że to dopiero początek dużej kariery.
Wielkie gratulacje!
22-06-2019

Na sportowo


Tegoroczny Dzień Sportu tradycyjnie rozpoczęliśmy od turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Drużyny dziewcząt („Atomówki” i „Smerfetki”) zaprezentowały bardzo wyrównany poziom gry. Zacięta walka do ostatnich minut meczu ostatecznie jednak przyniosła zwycięstwo „czerwonym”. W turnieju chłopców wystąpiły trzy zespoły: „Wiara spod filara” (klasa IIIC), „Bombelki Bożenki” (klasa IIC) oraz „FC pani nas nie chce” (klasa IC). Męskie granie, choć pełne emocji, nie przyniosło większych niespodzianek. Wiek i doświadczenie ponownie zwyciężyły. Tegoroczni absolwenci, czyli zespół „Wiara spod filara”, nie dali większych szans młodszym kolegom i wygrali turniej. Na szczególne wyróżnienie jednak zasłużył Adam Krasoń z klasy IC, którego świetna dyspozycja w dniu dzisiejszym zaowocowała 5 bramkami. Brawo, Gruby!
Wyniki meczów:
IIIC – IC (5 -3)
IC – IIC (4 - 6)
IIC – IIIC (2 - 3)
Po emocjach związanych z piłką nożną, przyszedł czas na nasz coroczny „gwóźdź programu” – mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Zarówno jedni, jak i drudzy czekali na ten moment od rana. Pełne zaangażowanie po obu stronach, ostra walka i jednocześnie świetna zabawa – tak to właśnie wyglądało. Ostatecznie rozgrywki zakończyły się remisem 1:1, lecz należy podkreślić, że nauczyciele przegrali pierwszy set tylko i wyłącznie ze względu na trudne warunki atmosferyczne.
Wszystkim, którzy bawili się dziś z nami dziękujemy w imieniu SU za obecność. Specjalne podziękowania kierujemy do naszych absolwentów – Patryka Miśkiewicza (DJ) i drużyny z byłej klasy IIIC. Cieszymy się, że macie ochotę do nas wracać.
 Dnia 11 czerwca 2019 roku dziewczęta z IV LO wygrały rozgrywki grupowe w koszykówkę z Ekonomikiem 29:7.
Gratulujemy!
Nasze piłkarki nożne  29 maja 2019 roku zdobyły Mistrzostwo Województwa w ramach Licealiady. W Finale Wojewódzkim rywalizowałyśmy z Opocznem, Skierniewicami, Pabianicami oraz Sieradzem.

IV LO – Skierniewice 2-0 (6’ Murawska, 14’ Sadowska)
IV LO – Opoczno 1-3 (2’ Chmielewska)
IV LO – Sieradz 3-0 (2’, 4’, 9’ Simkowska)
IV LO – Pabianice 3-0 (2’ Simkowska, 7’ i 16’ Siemek)

Końcowa klasyfikacja:
1. IV LO Piotrków Tryb. 9 pkt
2. Opoczno 8 pkt
3. Skierniewice 6 pkt
4. Sieradz 4 pkt
5. Pabianice 1 pkt

Barwy IV LO reprezentowały:
Galińska Klaudia, Woźniak Natalia, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Murawska Maria, Chmielewska Natalia, Siemek Marta, Sadowska Zuzanna, Markiewicz Tamira, Czekalska Katarzyna, Mrozińska Aleksandra, Stępień Wiktoria.
Trener: Ziółkowska Julita