IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w finałach piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych wystąpiły
4 zespoły. Oprócz IV LO zagrały: ZSP 1 (TPS), ZSP 2 (Pioma) i II LO. Nasi zawodnicy odnieśli trzy zwycięstwa
i podobnie jak przed dwoma laty zdobyli Mistrzostwo Piotrkowa.(rok temu przegraliśmy z TPS-em).
W pierwszym spotkaniu finałów pokonaliśmy ZSP 2 (3-0), w drugim II LO (5-1).
Najwięcej emocji przyniósł trzeci mecz z drużyną TPS-u, który zadecydował o końcowym zwycięstwie. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a zawodnicy obydwu drużyn na zmianę groźnie atakowali. Jednak to my w decydujących momentach wykazaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy (5-0).

Bramki w tym meczu zdobyli: Purzyński - 2, Gorzeń, Misztela i Błaszczyk. Dzięki temu zwycięstwu
w najbliższy poniedziałek pojedziemy na półfinał województwa do Pajęczna. Warto dodać, że od trzech lat
w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe piłki nożnej nad którymi patronat sprawuje OZPN Piotrków.
W naszej drużynie w dniu dzisiejszym wystąpili: Siejak, Sowa, Szadkowski, Purzyński, Gorzeń, Bartłomiejczyk Sz., Bartłomiejczyk D., Mazurczyk, Cichoń, Misztela - kpt., Błaszczyk, Kowalski.

Trener: Tomasz Wychowałek
 Dnia 12 kwietnia 2018 roku na Orliku IV LO odbyły się Finały Mistrzostw Miasta w piłce nożnej dziewcząt w ramach Licealiady. Mecze rozgrywane były 2x12’. Zwycięzca z gr. I zagrał mecz z drugim miejscem gr. II, natomiast zwycięzca z gr. II rozegrał mecz z drugim miejscem gr. I.
Półfinały
ZSP 2 (I miejsce gr. I) – ZSP 5 (II miejsce gr. II) 4-0
IV LO (I miejsce gr. II) – I LO (II miejsce gr. I) 4-2 (2’, 6’ Simkowska Natalia, 10’ Łukasik Weronika, 11’ Laczek Wiktoria)
Mecz o 3 miejsce
I LO – ZSP 5 1-2
Mecz o 1 miejsce
IV LO – ZSP 2 2-0 (11’ i 13’ Simkowska Natalia)

Końcowa tabela:
1. IV LO
2. ZSP 2
3. ZSP 5
4. I LO

W Mistrzostwach Miasta dla IV LO strzelały:
10 bramek Simkowskiej Natalii
3 bramki Laczek Wiktorii
2 bramki Kieszkowskiej Weroniki
2 bramki Łukasik Weroniki
1 bramka Chmielewskiej Natalii

Barwy IV LO reprezentowały:
Galińska Klaudia, Ciach Kinga, Brózda Beata, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Chmielewska Natalia, Laczek Wiktoria, Stępień Wiktoria, Czekalska Katarzyna, Bęckowska Dominika oraz Łukasik Weronika.

Opiekun: Ziółkowska Julita
Gratulujemy i życzymy powodzenia w poniedziałek, w Pajęcznie!
Nasze dziewczęta wzięły udział w turnieju piłki nożnej APIS CUP 2018, który odbył się
we wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Będkowie. W zmaganiach tych rywalizowały dziewczęta w kategorii wiekowej U-16 z takich zespołów jak:

1. Szkoła w Będkowie
2. IV LO w Piotrkowie Trybunalskim
3. Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz.
4. Szkoła w Czarnocinie
5. Szkoła w Lubochni
6. Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz.

Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”, mecze trwały 2x7’.

Wyniki poszczególnych spotkań naszych dziewcząt:

1. IV LO - Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz. 6-0 (Chudy 1’, 3’, 11’, Siemek 12’, 13’, Woźniak 13’)
2. IV LO - Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz. 1-1 (Siemek 9’)
3. IV LO - Szkoła w Będkowie 0-0
4. IV LO - Szkoła w Czarnocinie 3-0 (Jarzębska 1’, Siemek 5’, Błaszczyk 9’)
5. IV LO - Szkoła w Lubochni 7-0 (Chudy 1’, 5’, 9’, 11’,13’, Siemek 9’, 13’)

W turnieju zostały wyróżnione:
Błaszczyk Oliwia otrzymała statuetkę za najlepszą bramkarkę turnieju.
Chudy Julia otrzymała statuetkę najlepszej strzelczyni turnieju.
Woźniak Natalia została wybrana jako najlepsza zawodniczka IV LO.

IV LO reprezentowały:
Błaszczyk Oliwia, Chudy Julia, Siemek Marta, Woźniak Natalia, Cieślik Zuzanna, Jakubiak Sandra, Jarzębska Julia, Matuszewska Ewa.

Opiekun: Ziółkowska Julita

Wyniki innych spotkań:
1. Szkoła w Będkowie - Szkoła w Czarnocinie 0-0
2. Szkoła w Będkowie - Szkoła w Lubochni 2-0
3. Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz. - Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz. 2-1
4. Szkoła w Lubochni - Szkoła w Czarnocinie 1-1
5. Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz. - Szkoła w Czarnocinie 0-0
6. Szkoła w Lubochni - Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz. 1-2
7. Szkoła w Lubochni - Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz. 0-1
8. Szkoła w Będkowie - Szkoła nr 8 w Tomaszowie Maz. 0-1
9. Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz. - Szkoła w Czarnocinie 1-0
10. Szkoła w Będkowie - Szkoła nr 3 w Tomaszowie Maz. 2-0
W czwartek 5 kwietnia 2018 roku na Orliku IV LO odbyły się Półfinały grupy I Mistrzostw Miasta w piłce nożnej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2017/2018. Rozgrywki te zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła rywalizowała w gr. I. Mecze rozgrywane były 2x10’.
ZSP 5 – IV LO 0-3 (6’ Laczek, 7’ Simkowska, 9’ Łukasik)
III LO – IV LO 0-4 (1’, 2’, 9’ Simkowska, 6’ Kieszkowska)
II LO – IV LO 0-5 (2’ Chmielewska, 6’ Laczek, 7’, 13’ Simkowska, 9’ Kieszkowska)
Barwy IV LO reprezentowały: Galińska Klaudia, Ciach Kinga, Brózda Beata, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Chmielewska Natalia, Laczek Wiktoria, Stępień Wiktoria, Czekalska Katarzyna, Bęckowska Dominika oraz Łukasik Weronika.
Opiekun: Ziółkowska Julita

Wyniki innych spotkań:
II LO – III LO 2-1
II LO – ZSP 5 1-1
ZSP5 – III LO 5-0

Końcowa tabela:
1. IV LO
2. ZSP 5
3. II LO
4. III LO

Gr. I
- II LO
- III LO
- ZSP 5
- IV LO

Gr. II (rywalizacja odbędzie się 6 kwietnia na Orliku SP12)
- ZSP 4
- I LO
- ZSP 1
- ZSP 2

Gratulujemy i liczymy na więcej
W dniach od 23 do 25 marca 2018 roku odbyło się weekendowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale reprezentantów Polish Soccer Skills. Zostały rozegrane dwa mecze w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszym dniu były treningi taktyczno – techniczne oraz został rozegrany sparing, który zakończył się wygraną 3:1 - nasz uczeń Mateusz Piesik strzelił 2 bramki. Następnego dnia został rozegrany kolejny sparing, gdzie również wygraliśmy 5:0 – Mateusz Piesik strzelił bramkę i zaliczył 2 asysty.
Było to ostatnie zgrupowanie przed sparingami zagranicznymi naszych reprezentantów. Kolejne zgrupowanie odbędzie się pod koniec maja w Holandii.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.
W środę 24 stycznia 2018 roku odbyły się I halowe Mistrzostwa IV LO o Puchar Dyrektora Konrada Sikory. Turniej rozegrano w hali ZSP 4 przy ulicy Sienkiewicza. W turnieju udział wzięło 6 drużyn. Były to klasy Ic, która wystawiła dwa zespoły, IIc, IIIc, drużyna dziewcząt z klas Ib, IIa, IIc oraz gościnnie reprezentacja ZSP 4 w Piotrkowie Tryb. Wszyscy uczniowie naszej szkoły to uczniowie uczęszczający do klas sportowych.
W sumie w turnieju wzięło udział około 60 zawodników i zawodniczek z naszego Liceum. Ostatecznie turniej wygrała klasa Ic 1, która pokonała w meczu finałowym klasę IIIc 5-3. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZSP4, czwarte IIc, piąte Ic 2 a szóste zespół dziewcząt.
Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy za rok.
W czwartek 18 stycznia 2018 roku, dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji tej wzięły udział cztery ekipy: IV LO, SP 2, SP 10, SP 3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
IV LO – SP 3 5:0 (5’ Chudy, 9’ i 10’ Woźniak, 10’ Siemek, 11’ Woźniak)
IV LO – SP10 5:0 (8’ Chudy, 9’ i 10’ Jakubiak, 12’ Chudy, 12’ Woźniak)
IV LO – SP 2 0:0
IV LO reprezentowały: Julia Chudy (K), Oliwia Błaszczyk (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Pisarek Wiktoria, Cieślik Zuzanna, Szewczuk Nikoletta, Jaroszewska Dominika.
Trener: Julita Ziółkowska
IV miejsce w województwie – największy sukces naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców – jest bardzo budujące, choć pozostawia pewien niedosyt, szczególnie ze względu na fakt, że od zajęcia miejsca na podium dzieliło nas tak niewiele…
Na rozegrany 7 grudnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim finał mistrzostw województwa łódzkiego przyjechało 5 drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia, Łowicza
i Aleksandrowa Łódzkiego. Mecze finałowe w pierwszym etapie rozgrywane były
w dwóch grupach:

grupa 1 – IV LO Piotrków Tryb., I LO Tomaszów Maz., ZSP 4 Łowicz
grupa 2 – ZSP 3 Wieluń, LO Aleksandrów Łódzki, ZSP 10 Łódź.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, bój między najlepszymi zespołami w województwie był niezwykle zacięty i nasi chłopcy tym razem nie mieli łatwego zadania. Mogliśmy się o tym przekonać już podczas pierwszego rozegranego przez naszych szczypiornistów meczu, w którym IV LO musiało ostatecznie uznać wyższość drużyny z I LO w Tomaszowie Maz., przegrywając pojedynek 9:14. Po odniesionej porażce nasi zawodnicy wrócili na parkiet mocno zdeterminowani i kolejny mecz w naszej grupie z ZSP 4 z Łowicza to już pewna wygrana naszego zespołu 15:4. Najbardziej emocjonujący okazał się nasz ostatni pojedynek, w którym o trzecie miejsce zagraliśmy przeciwko ZSP 3 z Wielunia. Był to prawdziwy mecz walki, a poziom gry obu drużyn był bardzo wyrównany. Nasi zawodnicy pokazali charakter, grając od początku do końca z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Niestety, tym razem to rywale mieli odrobinę więcej szczęścia, a nasz zespół ostatecznie przegrał to spotkanie jedną bramką (16:17) i zajął IV miejsce w klasyfikacji końcowej.
Mimo bardzo dobrej gry i niezaprzeczalnego sukcesu, jaki odniosła nasza szkolna reprezentacja w tej niełatwej dyscyplinie, nasi piłkarze ręczni kończą tegoroczne zmagania lekko rozczarowani, bo jednak mieli apetyt na więcej.
Chłopaki, głowy do góry, dla nas jesteście wielcy! Gratulujemy i dziękujemy za dużą dawkę emocji podczas tegorocznych rozgrywek.

Skład zespołu IV LO w finale:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Klepacz Jakub, Szczepocki Jakub, Reszczyński Jakub

Trener: Zenon Kurzydlak
W dniach 7-10 grudnia 2017 roku dwie drużyny z IV LO przebywały na turnieju w Głuchołazach.Były to klasy IC i II C.Turniej ten rozgrywany był dla rocznika 2000.Nasze druzyny zajęły miejsca IV -I klasa rocznik 2001 i VI - II klasa rocznik 2000.
Na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim chłopcy z rocznika 2001, którzy rozegrali bardzo dobre zawody.Poniżej oczekiwań wypadł zaś zespół z rocznika 2000.Oto wyniki naszych drużyn:
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ II 1-0
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ I 2-5
IV LO 01 -GKS Głuchołazy 7-0
IV LO 01 - Chrobry Głogów 3-1
IV LO 01 - IV LO 00 5-2
IV LO 01 - Ceramika 00 0 - 0
IV LO 01 -Górnik Wieliczka 0-1
Podium przegraliśmy bezpośrednimi meczami z Podhalem bo uzyskaliśmy tą samą ilość punktów.
IV LO 00 -Podhale II 0-1
IV LO 00 -Podhale I 1-1
IV LO 00 - GKS Głuchołazy 4-1
IV LO 00 - Chrobry Głogów 3-3
IV LO 00 - Ceramika 0-1
IV LO 00 - Górnik Wieliczka 1-2.
W sumie w dwóch zespołach wystąpiło 35 zawodników z naszego liceum.
Półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady 2017/18 już za nami. W rozegranych w dniu 28 listopada 2017 roku meczach nasza drużyna z łatwością pokonała pozostałe zespoły, z Pajęczna (19:8) oraz Radomska (19:4), co oznacza tylko jedno – nie odpuszczamy i będziemy walczyć dalej w finale.
Póki co, nasi chłopcy nie mieli sobie równych, lecz dalsza walka o tytuł mistrza województwa łódzkiego z pewnością będzie niezwykle zacięta. Szykuje się prawdziwie emocjonujące widowisko. Chłopaki, życzymy powodzenia!
Skład zespołu IV LO:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Reszczyński Jakub, Klepacz Jakub
Trener: Zenon Kurzydlak