Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Dnia 23 października 2015 roku uczniowie klasy 3 A, Filip Michalczyk, Damian Robaszek i Adam Raszewski zajęli II miejsce w zawodach w tenisie stołowym w ramach Gimnazjady.
 Natomiast w dniu 24 października 2015 roku w sali sportowej Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjnego OSiR w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Belzackiej 108/110 odbył się III Turniej w Tenisie Stołowym Nauczycieli i Pracowników Oświaty pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Organizatorami w/w turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. W turnieju wystartowało 12 zawodników i zawodniczek. Najlepszym zawodnikom zostały wręczone puchary oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki nauczycieli Gimnazjum nr 2:
I miejsce Andrzej Łabuziński
III miejsce Marek Jańczyk
Gratulujemy wyników!
Nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w ogólnopolskim programie marki WINIARY " Żyj smacznie i zdrowo". Zostaną przeprowadzone lekcje, które zachęcą gimnazjalistów do zdrowego odżywiania się, samodzielnego gotowania i ekologicznego podejścia do codziennych posiłków.
 Dnia 20 października 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja poświęcona „Zagrożeniom od substancji psychoaktywnych i zachowań kompulsywnych wśród dzieci i młodzieży”.
Dnia 19 października 2015 roku uczniowie klas II brali udział w szkoleniu „Bezpieczny Internet”. Organizatorami szkolenia była: KMP w Piotrkowie Trybunalskim i Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Dnia 20 października 2015 roku Dyrektor Gimnazjum nr 2 Małgorzata Artowicz i Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego Konrad Sikora wraz z trenerami piłki nożnej i uczniami z klas sportowych, uroczyście podziękowali panu Stanisławowi Sipie, Prezesowi Okręgowego Związku Piłki Nożnej, za objęcie patronatem oraz wsparcie klas sportowych o profilu piłki nożnej w gimnazjum i liceum.
Dnia 16 października 2015roku  w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie naszego gimnazjum brali udział w biciu rekordu długości jednoczesnego przeprowadzania resuscytacji. Od godziny 12.00 przez 30 minut uczniowie prowadzili masaż serca oraz sztuczne oddychanie.
Gimnazjum nr 2 zostało nagrodzone certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych.
Dziś 14 października 2015 roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Wraz z bukietem spadłych liści barwionych przez jesień
Ciepłym złotem i czerwienią co oczy raduje
Niech październik kolorowy Wszystkim Wam przyniesie
Dobre myśli, szczytne dzieła, zdrowie i szacunek.

Wspólna reprezentacja IV LO i Gimnazjum nr 2 rocznik 1999/2000 w Piotrkowie Trybunalskim,rozegrała w czwartek 8 października 2015 roku mecz sparingowy w Sulejowie z drużyną Skalnika rocznik 2000.
W dniach 29 września- 1 października 2015 roku  w Gimnazjum nr 2, odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków.
W dniu 28 września 2015 roku na 4 i 5 godz. lekcyjnej, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Czwartek 17 sierpnia 2017

Bertram, Jacek, Miron, Zawisza, Anita, Jaczewoj, Liberat, Eliza, Joanna, Anastazja, Julianna, Angelika, Serwiusz, Żaneta