15-02-2016

Święto szkoły

Święto Szkoły 12.02.2016r. W naszej szkole wielki dzień. Rokrocznie 14 lutego obchodzimy Święto Szkoły. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1942 ZWZ został przekształcony w Armię Krajową. Chcieliśmy oddać hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Szczególne podziękowania złożyliśmy tym, którzy działali na terenie naszego miasta i regionu. Oni nigdy nie przestali wierzyć w Niepodległą Polskę. Uczniowie, którzy w konkursie wiedzy o generale Stefanie Roweckim - Grocie i Armii Krajowej wykazali się największą wiedzą, otrzymali nagrody książkowe.
Działający w naszej szkole od kilku lat Teatr art-Grot pokazał spektakl słowno-muzyczny, w którym przypomniał zdarzenia z życia i działalności naszego patrona. Mogliśmy też na chwilę przenieść się do międzywojennej Warszawy i poznać cudowny smak wolności.
W celu podtrzymania tradycji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepiej przebraną klasę i ucznia. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i poczuciem humoru. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Wszyscy doskonale się bawili. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce klasa I c i I b,
II miejsce klasa III a,
III miejsce klasa I a i II a.
Zwycięzcą w konkursie indywidualnym została Olga Tarnawska z klasy I a.
07-02-2016

Tłusty czwartek

W Tłusty Czwartek Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów naszego liceum słodki, ostatkowy poczęstunek.
01-02-2016

Studniówka 2016

23 stycznia, na sto dni przed egzaminem maturalnym, w sali Arkadia w Piotrkowie uczniowie klasy trzeciej zatańczyli tradycyjnego poloneza, rozpoczynając w ten sposób swój bal studniówkowy. W ten szczególny, uroczysty wieczór nie zabrakło również pełnych wzruszeń przemówień, podziękowań i upominków, pysznego tortu i szampana, kabaretowego występu-niespodzianki w wykonaniu maturzystów oraz godzin szalonej zabawy aż po świt. Mamy nadzieję, że nasi maturzyści niejednokrotnie będą wracać wspomnieniami do tego jedynego w swoim rodzaju balu, którego tegoroczna odsłona przeszła już do historii...
 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. W świątecznie udekorowanych salach  lekcyjnych młodzież przygotowała stoły z wigilijnymi przysmakami. Łamiąc się opłatkiem, wszyscy składali sobie życzenia pełne ciepła, życzliwości i dobroci.
Świąteczny nastrój pogłębiły jasełka, przygotowane pod kierunkiem księdza Damiana Stachery. Słowa płynące ze sceny uświadamiały nam, jakie znaczenie mają święta dla współczesnych ludzi i  jak warto spędzić te magiczne chwile, by nie straciły swojej wartości.

Cały grudzień trwała organizowana przez Samorząd Uczniowski akcja zbierania karmy dla zwierząt z piotrkowskiego schroniska. Hojność i zaangażowanie młodzieży naszego liceum jak zwykle były godne podziwu. 22 grudnia 2015 roku w imieniu wszystkich bezdomnych kotów i psów pracownicy schroniska  dziękowali nam za dary, życząc pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego przyłączą się także do zbierania pieniędzy
potrzebnych na leczenie dzieci i osób w podeszłym wieku.

W rocznicę 120 urodzin Stefana Grota-Roweckiego w Piotrkowie. Pamiętający uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą wybitnego piotrkowianina.
29-12-2015

Wigilia Miejska

Niedzielne popołudnie. Zapadający zmrok, zimny wiatr i gorąca atmosfera. To oczywiście Wigilia miejska w Piotrkowie. 20 grudnia – tradycyjnie już w ostatnią niedzielę przed Świętem Bożego Narodzenia w Rynku Trybunalskim zgromadziło się mnóstwo ludzi. Piotrkowianie chcieli wspólnie przygotować się na przyjście Pana. Razem z Piotrkowską Orkiestrą Dętą i Chórem Dziecięcym Gloria de Dios śpiewali kolędy i pastorałki. Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak rozdawał czekoladowe Mikołaje, harcerze częstowali wigilijnymi potrawami.
Ale wszyscy oczekiwali na tegoroczną niespodziankę – jasełka. Bożonarodzeniowe przedstawienie, pantomimę „Jezus w moim sercu” wystawili piotrkowscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i dzieci z Katolickiego Przedszkola i Szkoły Sióstr Dominikanek. Wśród aniołów rozpoznaliśmy uczennice IV LO. Dziwnie znajoma wydała się też najjaśniejsza tej nocy gwiazda na niebie. W ogóle uczniów naszego liceum było co niemiara. Kto nie występował na scenie, pomagał w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Jesteśmy z Was dumni!

22-12-2015

Wesołych Świąt

W oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Żegnamy minione miesiące
I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Pragniemy przeżyć
Niepowtarzalne świąteczne chwile
W pokoju i wzajemnej bliskości.
Serdeczne życzenia:
Zdrowia, pogody ducha,
Spełnienia wszystkich marzeń,

Dyrekcja i Grono Pedgogiczne

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda