95 lat temu 28 września 1920 roku 25 pp WP i AK stoczył krwawą, ale zwycięską bitwę pod Sarnami z nawałą bolszewicką. Dzień ten stał się Świętem Pułkowym tego Pułku, który stacjonował w międzywojennych latach w naszym Grodzie. W związku z 95  rocznicą tego wydarzenia młodzież IV LO wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się 27 września 2015 r. w kościele Św. Jacka i Św. Doroty w Piotrkowie Tryb.
11 września 2015 roku pojechaliśmy do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od Muzeum Narodowego. Lekcja pn. „Muzealne przeboje” pozwoliła nam poznać wybrane galerie i najciekawsze zabytki. Po dużej dawce kultury pozwoliliśmy sobie na spacer po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem. Relaks gwarantowany.
Największą atrakcją była jednak wizyta w teatrze. W ciągu 45 minut mogliśmy poznać jego zakamarki. Weszliśmy tam, gdzie zwykli widzowie nie mają wstępu. Obserwowaliśmy pracę inspicjenta, byliśmy świadkami ostatnich prób przed spektaklem, zajrzeliśmy do garderoby, w której panie charakteryzatorki przygotowywały aktorów do występu. Zeszliśmy nawet pod scenę, by zobaczyć urządzenia, które wprawiają ją w ruch.
A wieczorem – uczta dla ducha! Z pierwszych rzędów śledziliśmy perypetie bohaterów „Fantazego”. Reżyser sztuki, Michał Zadara sprawił, że język Słowackiego był dla nas zrozumiały, a postacie z odległej epoki stały się bliskie.
Jeszcze raz dziękujemy Teatrowi Powszechnemu w Warszawie, który docenił naszą pracę przy organizacji  I Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych i ufundował nam zniżkowe bilety na spektakl i zaprosił na lekcję teatralną!
W sobotę (26.09) uczniowie klasy paramilitarnej IV LO uczestniczyli w pierwszej zbiórce zorganizowanej przez Jednostkę Strzelecką 1031 Piotrków Trybunalski. Uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną i poznać zasady musztry pod czujnym okiem Strzelców.
W piątkowy słoneczny poranek (18 września) uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną. Z Przygłowa cała grupa przespacerowała malowniczą, leśną trasą nad rzeką Luciążą do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Victoria” w Sulejowie. Tam na uczestników wycieczki czekały już smaczne kiełbaski z grilla. Po posiłku nie zabrakło wspólnej zabawy. Dziewczęta grały w badmintona, chłopcy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Dużo śmiechu i emocji dostarczyła wszystkim gra w kalambury, w której dziewczęta rywalizowały z chłopcami. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu pozwoliły uczestnikom wyjazdu lepiej się poznać, zrelaksować się i aktywnie spędzić jeden z ostatnich dni lata.
21-09-2015

Wyjazd na mecz

Zawodnicy klas sportowych G2 i IV LO na meczu GKS Bełchatów

Zawodnicy klas sportowych z Gimnazjum Nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcącego obejrzeli w Bełchatowie mecz o Mistrzostwo I Ligi piłki nożnej pomiędzy GKS Bełchatów i Arką Gdynia.Mecz odbył się w piątek 18 września o godz.18.
Mecz z chłopcami z klas i ich opiekunami Bożeną Sobczyk i Tomaszem Wychowałkiem oglądał doradca Prezydenta Miasta Piotrkowa Pan Grzegorz Adamczyk.
Mecz zakończył się wynikiem 1-1 i był doskonałym materiałem poglądowym dla zawodników z klas, którzy mieli okazje na żywo obejrzeć czołowe drużyny I Ligi.
Warto dodać, że Jakub Szczepocki z IV Liceum Ogólnokształcącego w przerwie meczu wygrał konkurs rzutów karnych zorganizowany dla kibiców.Kuba trzykrotnie pokonał rezerwowego bramkarza GKS i okazał się najlepszy.Za zwycięstwo uczeń otrzymał nagrody rzeczowe.
Dobiegły końca wakacje. Pierwszego września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczysta inauguracja odbyła się na sali gimnastycznej, na której zgromadziła się społeczność szkolna. Pan dyrektor powitał wszystkich, szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych.
Zapraszamy na modlitwę o godzinię 8 i mszę świętą o godzinie 11.30.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 9.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 oraz ich rodziców!
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.
10-06-2015

Uwaga maturzyści!

W dniu 30 czerwca 2015r. (wtorek) o godz. 9.00 w naszej szkole w sali nr 20 odbędzie się spotkanie z wykładowcą z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb.. Podczas spotkania dowiecie się prawdopodobnie o najfajniejszym kierunku studiów po tej stronie Wisły...

Zapraszamy serdecznie