22 października 2021 roku w piotrkowskiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się etap rejonowy konkursu pięknego czytania „Książka mówi” dla szkół ponadpodstawowych. IV LO reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Martyna Jaros z klasy IIIAg i Kamil Andrzejewski z klasy IIIBg. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
21 października uczniowie naszego liceum po raz kolejny uporządkowali groby na starym cmentarzu.
Tegoroczna edycja zatytułowana byla „Tragedia sztokholmska” i poświęcona wierszom Wisławy Szymborskiej. W turnieju wzięło udział 30 uczniów z powiatu piotrkowskiego.

Jury przyznało:
I miejsce – Julii Gątkowskiej (Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej)
II miejsce – Monice Cecotce (IV LO w Piotrkowie Trybunalskim)
III miejsce – Telimenie Kwaśniak (Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy).
Wygranym serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczeń naszego liceum, Patryk Grzesik z klasy IIC zadebiutował 13 października w Superlidze Mężczyzn w Piłce Ręcznej.
Wystąpił w meczu MKS Piotrkowianin - Wisła Płock, rzucając w nim aż 3 bramki. Trzeba dodać, że w bramce Wisły Płock bronił wielokrotny reprezentant Polski Adam Morawski, a drużyna z Płocka, to aktualny wicemistrz Polski.
Patryk jako 16-latek stał się najmłodszym debiutantem w tym sezonie w Superlidze.
Gratulujemy występu i liczymy na więcej!
19-10-2021

I kto to mówi??

W ubiegłym tygodniu Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność IV LO do zabawy związanej z październikowym świętem, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. 50 wybranych cytatów naszych nauczycieli utworzyło specjalny quiz, pt. „I kto to mówi” ??
W dniu 17 października 2021 roku delegacja młodzieży i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w uroczystościach uczczenia pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, bestialsko zamordowanego
19 października 1984 roku.
Uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, i wyjątkowo ze względu na pandemię klas II, oraz finał Otrzęsin.
Po dokładnym podsumowaniu punktów, które zostały zdobyte podczas naszej tym razem trzydniowej zabawy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, co z przyjemnością uczynił Pan dyrektor.
Miło nam poinformować, że największą ilością punktów i zaangażowaniem mogą się pochwalić klasy:
IIC - pierwsze miejsce
IID - drugie miejsce
IIB - trzecia miejsce.
Każda z klas otrzymała fantastyczne nagrody (deskorolki, wycieczki dookoła świata oraz eleganckie zastawy stołowe) od organizatorów tegorocznych otrzęsin, klasy IIIBp. Nie obyło się oczywiście bez specjalnych nagród od dyrektora szkoły, w postaci kilku dni bez pytania do wykorzystania w dowolnym momencie. Dziękujemy za wspólna zabawę i mamy nadzieję, że zdążyliście się już lepiej poznać, a od dziś ciepło witamy was w społeczności IV LO.
14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której zostały wręczone nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Zostały również przyznane i wręczone nagrody Prezydenta Miasta. Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na wspaniały koncert w wykonaniu uczniów klas III.
14-10-2021

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,
moc serdecznych życzeń,
zdrowia i sukcesów w pracy z młodzieżą,
dla całego Grona Pedagogicznego
i wszystkich pracowników szkoły,

życzy Dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego
w Piotrkowie Trybunalskim.
14 października, jak co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski IV Liceum Ogólnokształcącego, w imieniu całej społeczności szkolnej,  pragnie dziś złożyć pracownikom oświaty życzenia.

Środa 18 września 2024

Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad