Wreszcie nadszedł, mniej lub bardziej, wyczekiwany dzień, w którym społeczność IV LO spotkała się na uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego. W związku z reformą edukacji do naszego grona dołączyli uczniowie i nauczyciele wygaszanego Gimnazjum nr 2. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie układała się pomyślnie.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w IV LO w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9 na sali gimnastycznej.
W dniu 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 11 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej IV LO.
W dniu 1 września 2017 r. o godzinie 9 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej IV LO i Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

23 czerwca o godzinie 9 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Pan dyrektor i wychowawcy wręczyli nagrody i dyplomy wyróżniającym się uczniom.
Pożegnaliśmy też lubianego księdza Damiana Stacherę.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Małgorzaty Komorowskiej.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego już w ten piątek 23 czerwca o godzinie 9:00.
W Dniu Sportu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy rozgrywki w piłkę siatkową. Niepokonana w ubiegłym roku reprezentacja nauczycieli tym razem dwukrotnie uległa drużynom chłopców, pokonując jedynie zespół dziewcząt. Cóż, zdarza się najlepszym ;)
Tłem dla zmagań sportowych przez cały dzień była dobra muzyka, wspólne tańce i śpiew, a na głodnych i spragnionych czekał jak zawsze pyszny poczęstunek. Krótko mówiąc, dla każdego coś dobrego :)
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim obecnym za wspólną zabawę.
20-06-2017

Dzień sportu

Tegoroczny Dzień Sportu w IV LO (14 czerwca) rozpoczął się od emocjonującego turnieju piłki nożnej chłopców, w którym rywalizowały 4 drużyny, w tym 3 z naszego liceum, tj. IC (klasa sportowa), IIC (klasa sportowa plus Mateusz Ściepłek z klasy IC) i IV LO (skład mieszany z klas IIA i IIC przy wsparciu pana Adama Wnęka) oraz zespół z klasy sportowej z Gimnazjum nr 2. Drużyny zagrały systemem każdy z każdym, a wyniki poszczególnych rozgrywek przedstawiają się następująco:
1. IC – G2 (2:1)
2. IV LO – IIC (0:1)
3. IC – IIC (1:2)
4. G2 – IV LO (1:4)
5. IC – IV LO (5:3)
6. G2 – IIC (1:5)
Ostateczna klasyfikacja turnieju:
I miejsce – IIC
II miejsce – IC
III miejsce – IV LO
IV miejsce – G2
Duże brawa zarówno dla zwycięzców, jak i dla wszystkich uczestników turnieju za waleczną postawę na boisku
9 czerwca odbyła się trzecia edycja gry miejskiej "Adiutanci Generała", poświęcona pamięci gen. Stefana Roweckiego "Grota", w której wzięli udział nasi uczniowie. Spośród 55 drużyn biorących udział w zabawie, jedną ze zwycięskich została „Armia Fiszera” z IV LO. Serdecznie gratulujemy.
Uczniowie IV LO wzięli udział w happeningu pod nazwą Bezpieczeństwo nas kręci. Wraz ze studentami UJK i piotrkowską policja wspólnymi siłami pokonywali w symboliczny sposób patologie społeczne. Na zakończenie kolorowe balony wzniosły w niebo manifesty poszczególnych grup dotyczące bezpieczeństwa i pozdrowienia dla Piotrkowian.
20-06-2017

Wykład Klubu Grota

9 czerwca nasi uczniowie brali udział w kolejnym spotkaniu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach którego Paweł Wąs, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, wygłosił wykład zatytułowany "Młodzież szkół piotrkowskich w szeregach Konspiracyjnego Wojska Polskiego".

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda