06 września 2016r. po raz ósmy uczniowie klas trzecich odwiedzili Łódzki Salon Maturzystów.
Podczas pobytu maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018.
Uczelnie z całej Polski promowały swoje kierunki, a egzaminatorzy opowiadali co czeka maturzystów podczas egzaminów w maju 2017r.
Salon Maturzystów to obowiązkowy punkt na edukacyjnej mapie dla wszystkich kończących naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Oprócz łódzkich uczelni odwiedzających kusiły także te z odległych miast, m.in. Uniwersytety: Adama Mickiewicza w Poznaniu, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechniki Wrocławskiej, PWSZ w Skierniewicach, SGH w Warszawie.
W aulach prowadzone były wykłady dotyczące zasad i zmian obowiązujących podczas najbliższej matury.
W sobotę (17 września) przedstawiciele naszej szkoły wraz z reprezentantami klasy paramilitarnej wzięli udział w uroczystościach miejskich upamiętniających wkroczenie Armii Czerwonej do Polski.
       17 września 1939 roku Armia Czerwona uderzyła na tyły polskich wojsk. ZSRR zajął olbrzymie tereny Polski, zaczęły się masowe represje. Polski ambasador dostał notę, że „państwo polskie przestało istnieć”. Zdradziecki napad był pogwałceniem prawa międzynarodowego. Większość polskich żołnierzy walczyła z Niemcami na zachodzie i w centralnej Polsce. Przez kilkadziesiąt lat komunizmu(1944-1989) prawda o tym dniu była ukrywana. Młodzież naszej szkoły o tym dniu nie zapomniała!

W piątek 9 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną. Wszyscy podążali malowniczą, leśną trasą wzdłuż rzeki Luciąży do OSiR "Victoria" w Sulejowie. Na miejscu na uczestników czekały napoje i kiełbaski. Po uczcie odbyły się rozgrywki w: kalambury, najlepszą fotografię oraz "najbardziej przywiązaną do siebie klasę".
W ten sposób uczniowie klas I w nowym roku szkolnym pożegnali oficjalnie lato.
W sali gimnastycznej uroczystą inaugurację poprowadził pan dyrektor Konrad Sikora.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy IIB oraz absolwentka naszej szkoły Joanna Terka.
Życzymy Wam by nauka w nowym roku szkolny 2016/2017 była ciekawa  i pozwalała na rozwijanie własnych talentów. Niech nasza szkoła będzie najlepszym miejscem na spełnianie Waszych marzeń.

Do 15 września br. można składać wnioski o przyznanie szkolnego stypendium socjalnego. Pomoc ta przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 514,00zł netto. Formularze są do pobrania u pedagoga, wypełnione wnioski należy podstemplować w sekretariacie szkoły oraz dostarczyć, wraz z zaświadczeniami do Miejskiego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego przy ul. Dmowskiego 47 w Piotrkowie Tryb.
8.30 - Spotkanie uczniów klasy IIIA z wychowawcą w sali nr 18

9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich klas na sali gimnastycznej
Plenarne posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2016 r. o godzinie 12.
17-08-2016

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe odbędą się w następujących dniach:
  • 29 sierpnia 2016 r. godzina 9.00 - matematyka(sala 15)
  • 30 sierpnia 2016 r. godzina 9.00 - język angielski(sala 21)
  • 30 sierpnia 2016 r. godzina 9.00 - język niemiecki(sala 20)
  • 30 sierpnia 2016 r. godzina 9.00 - biologia(sala 18)
23 sierpnia 2016 r. o godzinie 9 w sali nr 18 odbędzie się poprawkowy egzamin maturalny z matematyki.
Uczniowie muszą się stawić o godzinie 8.30.
Propozycja dla młodzieży, która chce zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wyćwiczyć podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Klasa przyszłościowa pod kątem rynku pracy.

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda