Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Akcja " Sprzątanie Świata 2016"

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016
16 WRZEŚNIA
DOŁĄCZ DO NAS!

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Sprawdź w domu, u rodziny i u sąsiadów czy znajdzie się stos niepotrzebnych gazet, starych książek, butelki PET, aluminiowe puszki i inny złom. Zbędne surowce przynieś do szkoły w dniu 16 września 2016 roku (zgłoś się do p.Jończyk lub p.Rejniak)

źródło obrazka: www.recykling.pl

PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
„ PODAJ DALEJ… DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW”

W tym roku szkolnym już po raz trzeci realizujemy w naszej szkole projekt edukacji ekologicznej, tym razem pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Inicjatorkami projektu są panie
Iwona Jończyk i Wirginia Rejniak.
          Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów naszej szkoły, uwrażliwienie na problematykę związaną z segregacją śmieci, zwrócenie uwagi na to, że wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób przetworzyć, rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu. A gdy już stają się odpadami, to świadomie dać im szansę na „drugie życie”, oddając je do zbiórki selektywnej.
Projekt rozpoczynamy w piątek 16 września 2017 roku biorąc udział w kolejnej już akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”, tym samym rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę surowców wtórnych. Zapraszamy do udziału w  zbiórce wszystkich rodziców i uczniów, którym leży na sercu ochrona środowiska oraz dobro naszej szkoły.
Zwracamy się z prośbą, jeżeli macie w swoich biblioteczkach domowych stare i niepotrzebne książki lub inną makulaturę przynieście do nas koniecznie! Zbieramy również butelki Pet, plastikowe zakrętki, puszki i inny złom.
         Ogłaszamy konkurs na najlepszych zbieraczy surowców wtórnych pod hasłem
„EKO ZAANGAŻOWANI”. Uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę surowców wtórnych zostaną docenieni i nagrodzeni ! Finał konkursu w maju 2017 roku.

Autorki projektu:
                                                                                                          Iwona Jończyk