Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

zdjęcie
9 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło brzmi: "Lepszy Internet zależy od Ciebie!".
Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentacje multimedialną, plakat oraz gazetkę dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania  w sieci.
 Nasza szkoła stale podejmuje działania zmierzające do minimalizacji zagrożeń w sieci. W tym celu uczniowie klas II realizują projekt edukacyjny nt „Zagrożenia w sieci”. Celem projektu jest zapoznanie jak największej grupy młodych ludźmi z rodzajami zagrożeń czyhających w sieci oraz miejscami, do których mogą się zgłosić, gdyby padły ofiarami cyberprzestępcy.
W Polsce promocją bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży zajmuje się program "Safer Internet".  Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) powołane zostało
w 2005 r. w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet, a obecnie funkcjonuje w ramach programu Connecting Europe Facility. Tworzą je Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
Nasi uczniowie przeprowadzili krótki wywiad z przedstawicielami programu oraz wzięli udział w debacie na temat zagrożeń w sieci. Efekty projektu oraz działania podjęte w ramach obchodów DBI będą prezentowane na forum szkoły podczas dni projektów w czerwcu 2016 r.