Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Nie daj się wypalić

zdjęcie
„Nie daj się wypalić” to hasło kampanii informacyjnej` prowadzonej w Gimnazjum nr 2. Celem kampanii jest przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym.
Problem dopalaczy to nasza wspólna sprawa, dlatego konieczna jest współpraca wielu instytucji. Celem intensyfikacji działań profilaktycznych jest dotarcie do młodzieży, rodziców   i wychowawców.
Nasze dzieci dostają błędne kody, np. że marihuana to lekki narkotyk. Naszym zadaniem jest dostarczenie im prawdziwej wiedzy. One muszą wiedzieć, do czego prowadzi używanie narkotyków czy zażywanie dopalaczy, muszą wiedzieć, jakie są konsekwencje zachowań ryzykownych.
W naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny oraz cykl spotkań z młodzieżą poruszający tematykę niszczącego wpływu dopalaczy na życie młodych ludzi. Kampania ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz przestrzega przed konsekwencjami  ryzykownych zachowań.