Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Podsumowanie projektu ekologicznego „Kto segreguje śmieci, ten przykładem świeci”.

zdjęcie
W bieżącym roku szkolnym w Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Piotrkowie Tryb. realizowany był projekt ekologiczny pod hasłem „Kto segreguje śmieci, ten przykładem świeci”.
Organizatorkami projektu były p. Iwona Jończyk i p. Iwona Łyszczarek.
Projekt miał za zadanie ukształtować proekologiczne nawyki młodzieży w codziennym życiu. Nauczyć podejmowania konkretnych działań: segregowania odpadów (makulatury, opakowań plastikowych, puszek).
Projekt rozpoczęliśmy we wrześniu 2014r. biorąc udział w kolejnej już akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”, tym samym rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę surowców wtórnych. W projekt aktywnie zaangażowało się 37 uczniów, którzy przez cały rok zebrali łącznie 3 tony makulatury i 4000 butelek PET, 150 puszek i inny drobny złom. Pieniądze uzyskane od firmy Juko ze zbiórki surowców wtórnych zostaną przeznaczone na zakup tablicy multimedialnej, która od przyszłego roku szkolnego będzie wykorzystywana przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
W celu podniesienia atrakcyjności projektu dla uczniów, w pierwszym semestrze ogłosiliśmy konkurs filmowy na najlepszy ekoreportaż. Zadaniem uczestników konkursu było nakręcenie krótkiego reportażu ukazującego stan środowiska w, którym żyjemy oraz pokazanie jak należy postępować, aby ten stan poprawić.
W drugim semestrze odbyły się trzy konkursy: wiedzy ekologicznej „DBAJ O ŚRODOWISKO, BĄDŹ EKOTURYSTĄ”, na wykonanie przedmiotu użytkowego z odpadów i rzeczy niepotrzebnych – przeznaczonych do wyrzucenia „EKO DESIGN”, na najlepszego zbieracza surowców wtórnych „EKOMANIAK”. Sponsorem nagród w w/w konkursach był Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb.
Laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody min. tablet, dysk zewnętrzny, słuchawki stereofoniczne, pamięć przenośną, radio, sprzęt sportowy i turystyczny (piłki, rakietki do tenisa, śpiwór, karimatę samo pompującą), zaproszenia do kina Helios.
Projekt będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym. Wszystkich serdecznie zapraszamy.