Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Profilaktyka a Ty - PAT w amfiteatrze

zdjęcie
W dniu 1 czerwca 2015 roku uczniowie z koła teatralnego Maska brali udział w przedstawieniu profilaktycznym. W amfiteatrze miejskim spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy umiejętnościami aktorskimi przekonywali do walki z uzależnieniami.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji, który opowiadał o założeniach akcji. Następnie rozpoczęły się prezentacje artystyczne. Każda ze szkół przygotowała krótkie spektakle teatralne, które w różnych aspektach dotykały problemu uzależnień i walki z używkami.

Punktualnie o godzinie 14.00 przerwano prezentację i rozpoczęła się minuta „Wolnych serc”, podczas której przez 60 sekund wszyscy zgromadzeni wybili rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.