Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

"Segreguj odpady- świat uniknie zagłady"

zdjęcie
    Dnia 24 maja  2016r. podsumowaliśmy  2 edycję projektu ekologicznego, który w tym roku szkolnym realizowany był pod hasłem „Segreguj odpady - świat uniknie zagłady". Głównym celem projektu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów naszej szkoły, uwrażliwienie na problematykę związaną z segregacją śmieci, kształtowanie przekonania, że najlepszymi metodami rozwiązania problemu odpadów jest zmniejszenie ich ilości.
Kształtowanie Eko świadomości dzieci i młodzieży, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego, poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu. Projekt rozpoczęliśmy biorąc udział
w kolejnej już akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA". Tym samym rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę surowców wtórnych. W celu podniesienia  atrakcyjności projektu dla uczniów,  przeprowadziliśmy 2  dodatkowe konkursy :
  •  ekologiczno- plastyczny „ZAGROŻONE KRAJOBRAZY". Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie
   i wykonanie plakatu pokazującego pomysłowość i dużą wiedzę z dziedziny zagrożeń ekologicznych
  •  fotograficzny „Ekomoda”, czyli drugie życie surowców wtórnych .Przedmiotem konkursu było  zwrócenie uwagi na możliwość  wykorzystania odpadów, czyli recykling.

A oto nasi EKO laureaci  :

1.  Maciej Dąbrowski klasa III A- nagroda główna- tablet
2. Marcin Gąsior klasa II A- MP4
3. Dominika Krawczyk klasa I B- plecak
4. Jolanta Ogrodnik klasa I B- głośnik
5. Tobiasz Dzik klasa III A- power bank
6. Eliza Szafraniec klasa III B- power bank
7. Joanna Gałązka klasa III C- lornetka
8. Jakub Dobosiński klasa II A- plecak
9. Aleksandra Jakubiak klasa II C- plecak
10. Katarzyna Dobosińska klasa I B- bilet do kina
11. Paulina Szatkowska klasa II B- bilet do kina
12. Izabela Rejniak klasa II B- bilet do kina

Sponsorzy nagród: Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim oraz kino Helios.