Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

zdjęcie
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalski wzięli udział w Konkursie Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”.
Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany do młodzieży gimnazjalnej ma charakter społeczny. Inicjatywa ma na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, edukowanie w zakresie sztuki kulinarnej i zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków. Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” nie ma charakteru komercyjnego – w jego ramach nie promuje się, ani nie zachęca do nabywania produktów żywnościowych.

Program  Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”  to największy program edukacyjny  o tematyce zdrowego odżywiania w Polsce.  W bieżącym roku szkolnym  Gimnazjum nr 2 jako jedyna szkoła  w Piotrkowie Trybunalskim postanowiła wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Pomysłodawczyniami były Katarzyna Skrzypczyk (nauczyciel wychowania fizycznego) i Agnieszka Olczyk (instruktorka teatralna).
Wiedziały, że do projektu muszą podejść  w niebanalny sposób. Do akcji zaangażowały pedagogów szkolnych, którzy przeprowadzali lekcje według konspektów  "Winiary". Same  przystąpiły do realizacji  filmu zgodnego z tematyką  „Żyj smacznie i zdrowo”.
Razem z uczniami z koła teatralnego „ Maska” fotografowały zaplanowane w scenariuszu sceny. Aranżowały je w starych kamienicach, opuszczonych bramach oraz w okolicy jeziora Bugaj.

Zmontowany materiał wysłały został na konkurs.

16.05.2016 roku Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim otrzymało wiadomość,  iż znalazło się w gronie laureatów konkursu, czyli w grupie 40 polskich szkół wybranych spośród ok. 3500 zgłoszonych do konkursu.
W nagrodę uczniowie i opiekunowie projektu otrzymają sprzęt kuchenny- blendery o wartości 2000 złotych. Nagrody zostaną wręczone na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy na You Tube