Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Warsztaty ekologiczno- robotyczne " Ekorobotyka"

Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała w dniu
19 października 2016 roku w Gimnazjum nr 2 warsztaty ekologiczno- robotyczne
" Ekorobotyka".
Poprzez wykorzystanie współczesnej techniki jaką jest legorobotyka oraz roboty wodorowe, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób nie zatruwać środowiska i jaki wpływ na ekosystemy i bioróżnorodność ma nasze działanie.
Warsztaty miały na celu niwelować złe nawyki dzieci. Wykorzystując narzędzia jakimi są: wodorowy samochód, edukacyjne maszyny proste, ekobaterie, zestawy Lego edukacja- energia odnawialna, uczniowie mieli możliwość samodzielnego skonstruowania maszyn, umożliwaiających korzystanie z naturalnych zasobów środowiska bez negatywnej ingerencji w jego działanie. Zestawy naukowe prezentują sposoby uzyskania i wykorzystania energii odnawialnej. Konstruujac wiatrak, czy samochód zasilany za pomocą np. wodoru albo ogniwa paliwowego młody naukowiec przekona się jak wiele jest możliwości uzyskania czystej energii.
Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przeznaczonych na zadanie " Ekolandia- edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego"