Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Warto uczyć się języków obcych

" Na wakacjach i na czacie
i jak myślisz o etacie
za granicą, u rodziny
lub gdy zdajesz egzaminy.
Kto języki obce zna
ten się całkiem nieźle ma."
27 września 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 na wesoło obchodzili przypadający
26 września Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny
pt." Warto uczyć się języków obcych". Swoje umiejętności językowe zaprezentowały Jolanta Ogrodnik
w piosence " Diamonds" oraz Patrycja Jurdzak w utworze " Riptide".
O tym,że warto uczyć się języków obcych, młodzież przekonywała w humorystycznych scenkach
" W parku" i "U szefa". No bo jak zaprzyjaźnić się z ładną dziewczyną z zagranicy, albo jak znaleźć dobrą pracę, nie znając języka obcego. Poza tym trudno jest dziś podróżować po świecie nie znając języków. Bardzo przydatne w tych podróżach są magiczne słowa: dzień dobry, proszę, przepraszam, dziękuję, które warto znać w kilku językach. To one torują nam często drogę do ludzkich uczuć, przyjaźni i sympatii.
A więc... Bonjour.. Good afternoon..Guten Tag..Bom dia...Grazie..Merci.. Danke..Gracias..Obrigado.. tych słów używajmy jak najczęściej.