Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Wycieczka klasy IIB do Łodzi

zdjęcie
W dniach 28- 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II B uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. A oto ich relacja:
Nasza przygoda zaczęła się w czwartek 28 kwietnia 2016 roku o 7.50 na dworcu kolejowym w Piotrkowie. Pociągiem dotarliśmy do Łodzi, a tam komunikacją miejską dojechaliśmy do nadleśnictwa w lesie łagiewnickim, gdzie otrzymaliśmy materiały informacyjne i mapy.Na trasie spaceru znalazły się zabytkowe kapliczki z końca XVII
i początku XVIII wieku. Kiedyś było ich siedem, ale ocalały tylko dwie. Pani Jończyk pomagała nam w poznaniu budowy lasu i rozpoznawaniu rosnących w nim roślin.
Kolejnym punktem programu były zajęcia w łódzkiej Manufakturze. Najpierw w Eksperymentarium wykonywaliśmy eksperymenty, a przewodnik wyjaśniał obserwowane zjawiska, później uczestniczyliśmy
w grze Laser Games, a na zakończenie wykonywaliśmy sami doświadczenia chemiczne.
Po dniu pełnym wrażeń zatrzymaliśmy się na nocleg w schronisku młodzieżowym przy ul. Legionów.
Następnego dnia rano byliśmy umówieni na zwiedzanie Muzeum Kinematografii. Nie było to jednak zwiedzanie tradycyjne. Po przybyciu na miejsce zaproszono nas do sali kinowej i poinformowano, że film, który mieliśmy oglądać zaginął i musimy go odnaleźć. Zostaliśmy podzieleni na trzy zespoły, otrzymaliśmy koperty z instrukcjami prowadzącymi nas do pierwszych wskazówek, te do kolejnych, aż wreszcie każda grupa dotarła do innego filmu. Wszyscy uczniowie głosując wybrali kreskówki "Sąsiedzi".
Ostatnią atrakcją był spacer ulicą Piotrkowska z przewodnikiem. Poznaliśmy historię Łodzi i jego założycieli. W czasie spaceru zatrzymywaliśmy się przy nietypowych pomnikach sławnych ludzi związanych z Łodzią
i figurkach postaci z bajek, podziwialiśmy bogato zdobione kamienice, a także murale. Na zakończenie wędrówki urzekł nas lśniący w promieniach słonecznych Pasaż Róży. To kamienice w podwórku, których ściany ozdobione zostały potłuczonymi lustrami, ułożonymi w kształcie róż.
Wycieczka do Łodzi chyba przekonała nas, że interesujące miejsca są wszędzie, również bardzo blisko domu. Warto być ciekawskim i szeroko otwierać oczy.