Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

„Zoom na nasze miasto, czyli co wiesz o Piotrkowie”

zdjęcie
  Poznawanie historii Piotrkowa Trybunalskiego i jego najcenniejszych zabytków to idea lekcji muzealnych, w których uczestniczyć będą uczniowie Gimnazjum nr 2.
Cyklem zajęć, poświęconych między innymi początkom piotrkowskiego grodu, nasza szkolna społeczność wpisuje się w  piękny jubileusz 800-lecia miasta. Lekcje dla klas pierwszych, prowadzone pod okiem pracowników piotrkowskiego muzeum, rozpoczną się już 21 lutego 2017 roku. Zaś 9 marca w budynku  gimnazjum zostanie otwarta stała wystawa pod tytułem „Zoom na nasze miasto, czyli co wiesz o Piotrkowie”.
Na ekspozycję złożą się wybrane obiekty i ulice „dawniej i dziś” oraz sylwetki znanych piotrkowian. Natomiast w  maju klasy II i III będą poznawać swoje miasto, jego historię i tajemnice podczas wycieczek, organizowanych przez oddział PTTK w Piotrkowie Trybunalskim.