8 MARCA- DZIEŃ KOBIET

29177524_1686618568051523_5887997973488467968_n
Z okazji Dnia Kobiet, podobnie jak w ubiegłym roku, Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły. Kilkanaście odważnych dziewcząt z klas pierwszych, drugich i trzecich liceum stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł, o którego przyznaniu zdecydowały głosy całej społeczności szkolnej. Mimo lekkiej tremy, nasze uczestniczki pięknie zaprezentowały się nam w strojach dowolnych oraz eleganckich. Wybór jednej faworytki z pewnością nie był łatwy. Ostatecznie jednak w konkursie zwyciężyła i wyjątkowy tytuł Miss IV LO 2018 otrzymała Weronika Kieszkowska z klasy IBC. I vicemiss została Patrycja Balasińska z klasy IIIB, a tytuł II vicemiss zdobyła Kinga Pawlikowska z klasy IIB. Korony wyróżnionym dziewczętom wręczyła ubiegłoroczna Miss Szkoły – Natalia Skupińska.
W tym roku poszliśmy w naszej zabawie jeszcze o krok dalej. Ponieważ stwierdzenie, że każda kobieta jest piękna jest nam wyjątkowo bliskie, a tolerancja jest dla nas istotną wartością, postanowiliśmy wybrać także Miss Piękna Inaczej. Oryginalna uroda i niepowtarzalny wdzięk naszych „kandydatek”, które stanęły do konkursu w tej specjalnej kategorii, wzbudziły wielki aplauz wśród publiczności. Każda z naszych „uczestniczek” starała się pokazać z jak najlepszej strony. Wybór głosujących był jednak następujący: Miss Piękna Inaczej 2018 została „Al Jazeera” (Dawid Błaszczyk z klasy IIIC), I vicemiss w tej kategorii została „Aga” (Mateusz Gałkowski z klasy IIC), a tytułem II vicemiss wyróżniona została „Hermenegilda” (Patryk Miśkiewicz z klasy IIA). Dodajmy, że tym razem dekoracji naszych Miss dokonały gwiazdy ubiegłorocznych wyborów, Bida z Nyndzą, które wpadły do nas z niespodziewaną wizytą. Jak się jednak okazało, dziewczyny zmieniły w ostatnim czasie swój image i tym razem wystąpiły dla nas jako siostry Bimbały.
To nie były jedyne atrakcje tego dnia. Chłopcy przygotowali dedykowane paniom oryginalne występy muzyczne, które spotkały się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności oraz zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich.
Samorząd Uczniowski serdecznie gratuluje wygranym i dziękuje wszystkim uczestnikom naszej zabawy za zaangażowanie i niezapomniane wrażenia. I pamiętajcie, drogie panie, że nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komu podoba.