Lekcja w Komendzie Miejskiej Policji

,,Łódzkie drogi bez promili”
Uczniowie klasy policyjnej wzięli udział w akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i wolontariuszem Fundacji ProDriver Panem Robertem Barysem. Przeprowadzili oni akcję profilaktyczną przeciwko pijanym kierowcom, braku reakcji na określone ich zachowania, ale również społecznemu przyzwoleniu na „jazdę na podwójnym gazie”.
Zajęcia były podzielone na trzy części. Największą atrakcją wśród młodzieży cieszył się symulator dachowania, który wykonywał obrót o 360 stopni wokół własnej osi. Symulator w bezpieczny sposób pokazywał, co się dzieje z pasażerami podczas dachowania samochodu.
Uczestnicy na innym stanowisku mogli doświadczyć "na własnej skórze" jak trudno jest kierować ,,autem” używając alkogoogli, czyli specjalnych okularów po których założeniu czujemy się jak po wypiciu alkoholu. Młodzież powtarzała, że pomimo bliskiej odległości od "pachołka" po założeniu alkogoogli, wydawało im się, jakby ta przeszkoda była oddalona o kilka metrów.