Łódzki Salon Maturzystów 2016

SM01
06 września 2016r. po raz ósmy uczniowie klas trzecich odwiedzili Łódzki Salon Maturzystów.
Podczas pobytu maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018.
Uczelnie z całej Polski promowały swoje kierunki, a egzaminatorzy opowiadali co czeka maturzystów podczas egzaminów w maju 2017r.
Salon Maturzystów to obowiązkowy punkt na edukacyjnej mapie dla wszystkich kończących naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Oprócz łódzkich uczelni odwiedzających kusiły także te z odległych miast, m.in. Uniwersytety: Adama Mickiewicza w Poznaniu, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechniki Wrocławskiej, PWSZ w Skierniewicach, SGH w Warszawie.
W aulach prowadzone były wykłady dotyczące zasad i zmian obowiązujących podczas najbliższej matury.