Młodzi głosują! O swojej przyszłości decydują.

Zapraszamy na prawybory!

Chłopcy i dziewczęta macie niepowtarzalną okazję, by sprawdzić, jak to jest, gdy sami możecie decydować, na kogo oddać swój głos w wyborach. Zanim Wasi rodzice i dziadkowie pójdą do urn wyborczych.
11 października ( środa ), proponujemy Wam udział w szkolnych prawyborach, opartych jednak na zasadach obowiązujących podczas prawdziwego głosowania.
W naszej wyborczej symulacji mogą wziąć udział uczniowie klas, które uczestniczą w lekcjach wiedzy
o społeczeństwie w ramach programu rozszerzonego.
W środę od 9.00 do 12.00 każdy uczeń może przyjść do sali nr 4 i wrzucić kartę do głosowania do urny. Głosowanie oczywiście jest tajne przez poufne : )

Jeśli macie poczuć taki pozytywny ciężar odpowiedzialności za swój głos, nim podejmiecie decyzję, poznajcie programy partii, walczących o miejsca w Sejmie RP, sprawdźcie, które z nich mają postulaty i propozycje zgodne z Waszymi poglądami i oczekiwaniami.
 Podajemy Wam link do „latarnika wyborczego”, który umożliwia zdobycie takiej wiedzy i ułatwia podjęcie decyzji. A gdy już ją podejmiecie, zagłosujcie!

LINK https://latarnikwyborczy.pl/

Wyniki naszych szkolnych prawyborów ogłosimy w piątek,13 października, dwa dni później będziecie je mogli skonfrontować z sondażowymi wynikami wyborów parlamentarnych 2023.
I przekonacie się, czy Wasze - było nie było polityczne - wybory są takie same, jak preferencje dorosłych.
To może być bardzo ciekawe doświadczenie.

Zapraszamy na prawybory!

mlodziglosujasejm (pdf) 1.83mb, (Pobrań: 21)
mlodziglosujasenat (pdf) 1.73mb, (Pobrań: 20)