Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniu 24 października 2014 roku (w piątek) uroczyście podsumowano i zakończono dziewiątą piotrkowską odsłonę Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Przez kilka dni w ramach akcji organizowane były szkolenia i warsztaty, w trakcie których młodzież zdobywała wiedzę pomocną w odnalezieniu się na rynku pracy.
- Ogólnopolski Tydzień Kariery organizujemy po to, aby młodzież w sposób aktywny weszła na rynek pracy, poznała swoje mocne i słabe strony oraz zdała sobie sprawę, że zawód musi dopasować do siebie, a nie siebie do zawodu – podsumowywała Edyta Wiernicka, pedagog szkolny i organizator wydarzenia.

Możliwości dokształcania było wiele. W programie znalazły się m.in. szkolenia z oceny predyspozycji zawodowych oraz gry edukacyjno-diagnostyczne w poradnictwie zawodowym.
- Takie akcje wyposażają w wiedzę i umiejętności. Pokazują również, jak ważne jest zaplanowanie swojej ścieżki kariery zawodowej, aby móc w przyszłości odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy – mówił podczas dzisiejszego podsumowania prezydent.
Ogólnopolski Tydzień Kariery to jedna z największych kampanii społecznych powstających i realizowanych w Polsce. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów, jak i osób dorosłych (pedagogów, doradców zawodowych).
Organizatorem całego przedsięwzięcia był Szkolny Ośrodek Kariery mieszczący się w IV LO we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Pana Krzysztofa Chojniaka.