Szkolenie w Areszcie Śledczym

72347116_2541921935854511_7211009352772091904_n
Dnia 3 października 2019 roku, uczniowie klas IIa i IIIa o profilu wojskowym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie. W trakcie zajęć uczniowie poznali specyfikę oraz kryteria naboru do pracy w Służbie Więziennej oraz wysłuchali wykładu na temat historii więziennictwa na terenie ziemi piotrkowskiej. Ponadto uczniowie poznali infrastrukturę piotrkowskiego aresztu, broń, wyposażenie i środki ochrony osobistej, którymi w codziennej służbie posługują się funkcjonariusze Służby Więziennej. Ciekawym punktem programu był pokaz technik interwencyjnych i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej z Łodzi.
Źródło zdjęć: Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim