Uroczystość wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego

27 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego - Grota odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego kadetom klas mundurowych, w której wzięli udział: Andrzej Kacperek – Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, major Paweł Jędrych – przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji, młodszy inspektor Radosław Malanowski – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Ewa Karlińska-Grzela – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, Sławomir Sitarz – kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice kadetów oraz uczniowie.
Podczas uroczystości Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Andrzej Kacperek – przemawiając do kadetów, podkreślił rolę wartości takich jak: Bóg, Honor i Ojczyzna, cytując fragment „Pieśni XII” Jana Kochanowskiego:
„A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym, co służą ojczyźnie (...)”
Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego – Konrad Sikora – podziękował kadetom z klasy IV a za godne reprezentowanie szkoły podczas miejskich oraz szkolnych uroczystości. Docenił szereg inicjatyw podjętych przez wspomnianych uczniów. Słowa uznania skierował również do majora Sławomira Miszczuka – odpowiedzialnego za szkolenie wojskowe oraz wychowawczyni klasy IV a – Julity Ziółkowskiej. Następnie wraz z majorem Pawłem Jędrychem wręczył certyfikaty kadetom z klasy IV a oraz dyplomy uznania. Podziękował również rodzicom prymusa – kadeta Szymona Dębowskiego.
Uroczystość zakończyła się pokazem musztry paradnej przygotowanej przez klasę IIIA.

O naszej uroczystości napisano w mediach. Informacje pod linkiem

Więcej zdjęć tutaj

TV Piotrków o wręczeniu certyfikatów kadetom na zakończenie szkolenia wojskowego w IV LO link