Wielki Test Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim

800lecietitle
9 marca 2017 roku odbył się szkolny etap Wielkiego Testu Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim.
W etapie szkolnym wzięło udział 24 uczniów z klas: IA, IIA, IB i IIC.
05.04 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyła się gala finałowa konkursu „Wielkiego Testu Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim”. W drugim etapie konkursu dotyczącego 800-letniej historii grodu trybunalskiego wzięło udział jedenaście drużyn: dziesięć piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz jeden zespół reprezentujący mieszkańców Piotrkowa, pasjonujących się jego bogatą historią. Wśród finalistów z naszej szkoły znalazły się przedstawicielki klasy 1A (Julia Lewińska i Daria Julia Banaszczyk) i z kl. 2A (Patrycja Ogrodnik).
Drużyny musiały wykazać się znajomością dat i wydarzeń, których Piotrków był sceną oraz znajomością postaci ściśle związanych z naszym miastem. Przydała się też wiedza z zabudowy architektonicznej miasta. Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Repertuar muzyczny nawiązywał do znanych filmów, których sceny kręcone były m.in. w naszym mieście. IV LO było reprezentowane przez Patrycję Balasińską (kl. 2B) i Piotra Ogłozę (kl. 1A). Zaśpiewali oni piosenkę z filmu „Bitwa Warszawska 1920” pt. „Tylko ty”.