Wigilia Miejska

WigiliaMiejska1
Niedzielne popołudnie. Zapadający zmrok, zimny wiatr i gorąca atmosfera. To oczywiście Wigilia miejska w Piotrkowie. 20 grudnia – tradycyjnie już w ostatnią niedzielę przed Świętem Bożego Narodzenia w Rynku Trybunalskim zgromadziło się mnóstwo ludzi. Piotrkowianie chcieli wspólnie przygotować się na przyjście Pana. Razem z Piotrkowską Orkiestrą Dętą i Chórem Dziecięcym Gloria de Dios śpiewali kolędy i pastorałki. Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak rozdawał czekoladowe Mikołaje, harcerze częstowali wigilijnymi potrawami.
Ale wszyscy oczekiwali na tegoroczną niespodziankę – jasełka. Bożonarodzeniowe przedstawienie, pantomimę „Jezus w moim sercu” wystawili piotrkowscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i dzieci z Katolickiego Przedszkola i Szkoły Sióstr Dominikanek. Wśród aniołów rozpoznaliśmy uczennice IV LO. Dziwnie znajoma wydała się też najjaśniejsza tej nocy gwiazda na niebie. W ogóle uczniów naszego liceum było co niemiara. Kto nie występował na scenie, pomagał w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Jesteśmy z Was dumni!