Z wizytą w Urzędzie Miasta Piotrkowa

LEKCJA WOS Z PREZYDENTEM
   Przygotowanie młodego pokolenia do świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym , poznanie swoich praw i możliwości wpływania na losy miasta, swojej małej ojczyzny, czyli kształcenie społeczeństwa obywatelskiego – to cel wizyty uczniów klasy 3b i 2b.
Młodzież poznała  zasady działania władz samorządowych, ich priorytety, ale także obowiązki wobec lokalnej społeczności. Zapoznała się z organizacją pracy urzędu. Uczniowie dowiedzieli  się, jakie zadania należą do kompetencji  urzędników, z jakimi problemami i w jakich sytuacjach mieszkańcy mogą się do nich zgłaszać.
Poniżej fotorelacja ze spotkania z prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofem Chojniakiem w ramach nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.