„Zima dla jeża”

W naszym liceum odbyła się akcja „Zima dla jeża”. Akcja obejmowała wykonanie przez uczniów ulotek edukacyjnych zawierających informacje o zwyczajach jeży, miejscach zimowania, czy trzeba je dokarmiać i co zrobić, ale ich populacja się nie zmniejszała. Uczniowie z nauczycielami uprzątnęli też teren szkoły z liści i usypali z nich „domki”, w których te drapieżniki mogą zimować. Pamietajmy! Te małe drapieżniki to ważny element naszego ekosystemu. Każdy z nas może w okresie mrozów im pomóc zostawiajac uschłe liście w części ogrodu, które często stanowią dla nich schronienie. Osoby, których ulotki najbardziej przyciągnęły uwagę (Ala Mianowska, Maja Biskup i Lena Cichosz) otrzymały nagrody Lasów Państwowych. Gratulujemy!