... Bujna jesień obrzuciła drzew czupryny złotem
Ciepłym wiatrem zakręciła, obsypała drogę,
Z każdym liściem spadłym z drzewa niech się Państwu darzy!
Zdrowia, szczęścia, myśli dobrych, uśmiechu na twarzy!
Niech spełnienie dni przynoszą, sukces wieńczy dzieło,
By w szacunku i uznaniu życie Wam płynęło!...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia dla całej społeczności IV Liceum Ogólnokształcącego.

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W naszej szkole było to podwójnie ważne wydarzenie - tego dnia właśnie miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych. Właśnie od złożenia przyrzeczenia wierności wartościom widniejącym na sztandarze szkoły przez nowych członków naszej społeczności rozpoczęła się uroczystość. Następnie pan dyrektor Konrad Sikora skierował do wszystkich zgromadzonych wiele ciepłych i mądrych słów. Pracownikom szkoły wręczył nagrody i podziękowania, a wszystkim życzył sukcesów zawodowych i szkolnych. Nie zabrakło też przemówienia przedstawiciela Rady Rodziców. Pan Łukasz Juśkiewicz w spektakularnym wystąpieniu złożył życzenia nauczycielom, a zwracając się do uczniów podkreślił konieczność nie tylko rozwoju naukowego, ale przede wszystkim bycia wrażliwym, otwartym na drugiego, kształtującym swój charakter człowiekiem. W oficjalnej części akademii prowadzący przypomnieli wydarzenia historyczne związane z utworzeniem Dnia Edukacji Narodowej. Następnie nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczono słodkie upominki. Na zakończenie uroczystości utalentowani uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenki.