W środę 16 marca 2022 roku koszykarze IV LO pewnie pokonali wszystkie zespoły
w grupie i już w poniedziałek zagrają o Mistrzostwo Miasta.
Wyniki spotkań:
IV LO-ZSP nr 1-  26:10
IV LO-ZSP nr 2-  30:12
IV LO-ZSP nr 3-  38:11

Trener drużyny: Konrad Sikora
Brawo Team!
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Marchlewicz został powołany do Kadry Narodowej juniorów młodszych w piłce ręcznej.
Kacper trenuje w MKS Piotrkowianin obecnie przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym kadry w Pruszkowie i jest jednym z 25 najlepszych zawodników w roczniku 2006
w Polsce.
Gratulujemy zawodnikowi, trenerowi p. M. Śpiewakowi i życzymy sukcesów.
DNIA 21 MARCA 2022 ROKU W GODZ.8.15 - 13.00 ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH NA DZIEŃ OTWARTY W IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM.
Zapraszamy chętnych do obejrzenia wystawy o Generale Stefanie Roweckim "Grocie", naszym patronie, piotrkowianinie i założycielu Armii Krajowej w 80 rocznicę powstania AK.
Wystawa czynna od 15 marca do 13 kwietnia w budynku IV LO w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Broniewskiego 5.
Dnia 14 marca 2022 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta w Koszykówce dziewcząt. Drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego zajęła w nich II miejsce.

W dniach 11-12 marca 2022 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego brali udział w turnieju piłkarskim " Futbol na tak " w Głuchołazach.
Pierwszy dzień zmagań:
IV LO - UKS Piotrcovia 2-5 (1-1)
IV LO - AP Zakopane 3-0

Drugi dzień zmagań przyniósł same zwycięstwa:
IV LO - Sokół Aleksandrów I 2-0
IV LO - KP Słupia 12-1
IV LO - Sokół Aleksandrów Łódzki 4-1

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
2. IV LO Piotrków Trybunalski
3. AP Zakopane
4. Sokół Aleksandrów Łódzki I
5. Sokół Aleksandrów Łódzki II
6. KP Słupia

Gratulujemy.

W ramach regeneracji uczniowie udali się na Biskupią Kopę.
W środę 9 marca 2022 roku reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w Półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej w ramach Licealiady.
Turniej odbył się w Działoszynie organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Pajęcznie.
Mecze rozegrano systemem każdy z każdym, a do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny dziewcząt:

II LO Radomsko
I LO Bełchatów
ZS Pajęczno
IV LO Piotrków Trybunalski.

Nasza reprezentacja wygrała wszystkie spotkania wynikiem 2:0.
W meczu finałowym spotkały się drużyny IV LO Piotrków Trybunalski - I LO Bełchatów. Wynik meczu 2:0
w setach.

Skład naszej reprezentacji:
Chuda Malwina, Wójcik Kamila, Midera Kinga, Midera Klaudia, Kurpios Anna, Lewandowska Agnieszka, Kaźmierczak Maja, Purzycka Zuzanna, Gorzeń Weronika, Misztela Wiktoria , Bąbol Maja, Pałubska Oliwia,
rezerwa: Gadecka Amelia, Sitarska Natalia, Gamrot Maria, Kaniowska Anna, Szymańska Kinga.

Trener drużyny dziewcząt: Paweł Zieliński

Czekamy na FINAŁ WOJEWÓDZKI !!!
„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt...”
Pod takim hasłem zorganizowaliśmy tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole. Dziewczęta z poszczególnych klas swoimi stylizacjami zaprezentowały różne typy kobiet, zgodnie z wylosowaną wcześniej kategorią, by przypomnieć, że wszystkie jesteśmy wyjątkowe i choć często się różnimy, przynajmniej na pierwszy rzut oka, tak naprawdę jesteśmy bardzo do siebie podobne.
O sympatyczną atmosferę dzisiejszego święta i dobry nastrój wszystkich dziewcząt i kobiet zadbała też tradycyjnie męska część społeczności IV LO, spiesząc z życzeniami, kwiatami i słodyczami. Nie zabrakło również muzycznych niespodzianek, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy
Oby takie pozytywne emocje towarzyszyły nam jak najczęściej .
3 marca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Siatkowej. Uczennice naszego liceum zajęły I miejsce, wygrywając po 2:0 z ZSP1, ZSP2 i w finale z drużyną II LO.
Drużyna IV LO grała w składzie: Kamila Wójcik, Malwina Chuda, Kinga Midera, Klaudia Midera, Anna Kurpios, Weronika Gorzeń, Wiktoria Misztela, Agnieszka Lewandowska, Zuzanna Purzycka, Maja Kaźmierczak, Amelia Gadecka, Anna Kaniowska, Oliwia Pałubska, Maria Gamrot, Kinga Szymańska, pozostałe dziewczęta z klas sportowych wspierały koleżanki dopingując z trybun. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Trener zespołu: Paweł Zieliński.
W grudniu 2021 roku biblioteka IV LO ogłosiła konkurs na projekt znaku graficznego „logo” biblioteki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 28 lutego. Komisja konkursowa, w skład której weszli: Agata Rogalska, Agnieszka Olczyk i Bogusław Cłapa, przyznała pierwsze miejsce Alicji Majchrowskiej z klasy III Ep.
Serdecznie gratulujemy.

Środa 18 września 2024

Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad