Międzynarodowy projekt z języka angielskiego „Bridges that connect” uzyskał kolejne odznaczenie- Europejską Odznakę Jakości (European Quality Label). Projekt, realizowany na platformie eTwinningowej we współpracy z uczniami dwóch szkół średnich z Hiszpanii, został uznany za oryginalne i nowatorskie działanie w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych.
Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, ale wcale nie spoczywamy na laurach, bo w październiku uczniowie klasy językowo-informatycznej przystąpili do kolejnego międzynarodowego projektu eTwinning „European postcards rally- my country, my city, my neighbourhood”. Tym razem współpracujemy ze szkołami z Hiszpanii, Turcji, Portugalii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoch oraz Chorwacji. Głównym celem projektu, oprócz rozwijania kompetencji językowych oraz informatycznych, jest promowanie własnego kraju i miasta.
Opiekę merytoryczną nad projektami sprawuje p. J. Pająk- nauczycielka języka angielskiego.
Kolejny raz bierzemy udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć
o lokalnych bohaterach. Tegoroczne akcje, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będą koncentrowały się na działaniach multimedialnych.
Ogłaszamy zatem KONKURS na opracowanie prezentacji multimedialnej lub „filmu”
o naszym patronie, piotrkowianinie oraz dowódcy AK, Generale Stefanie Roweckim „Grocie”.
Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada br. Prace należy przesłać do pedagoga na adres email: pedagog.piotrkow@vp.pl (najlepiej przez darmową aplikację „we transfer”).
Nagrody czekają !
W poprzednich latach, aktywniej braliśmy udział w tej akcji, porządkując mogiły „Pamiętając o tych zapomnianych” oraz włączając się do „Kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków piotrkowskich nekropolii”.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASADAMI PRACY ZDALNEJ, OBOWIĄZUJĄCYMI
W IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM.

SZCZEGÓŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU.
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor
IV Liceum Ogólnokształcącego z dniem 16.10.2020 r. zarządza, co następuje:

1. Zawiesza się od dnia 19. 10.2020 r. na czas nieoznaczony prowadzenie zajęć stacjonarnych w IV Liceum Ogólnokształcącym ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów.

2. W okresie czasowego zawieszenia działalności, lekcje są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach w/w rozporządzenia MEN.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Dziś 14 października, więc w aurze świątecznej
Złóżmy sobie wszyscy razem życzenia serdeczne.
Niech choroba i znużenie z daleka nas mija,
A cyfrowa technologia, gdy jej trzeba, sprzyja.
I by wreszcie poskromiono covid raz na zawsze,
A maseczki rekwizytem niech będą w teatrze!

26. września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzono ciekawe lekcje kulturowe oraz wiele zabawnych quizów i zabaw językowych.
Zapraszamy na video relację z obchodów tego święta w naszej szkole.
Nowy tydzień rozpoczynamy od oficjalnego ogłoszenia zwycięzców wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że najwięcej głosów poparcia
i Wasze zaufanie zdobyli: Maja Kaźmierczak z klasy IC, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej SU, oraz Krzysztof Dąbrowski z klasy IICg- od teraz zastępca Mai.
Serdecznie gratulujemy obojgu i życzymy owocnej współpracy.
08-10-2020

WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Decyzją Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego dzień 09.10.2020 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (wykorzystanie dnia do dyspozycji dyrektora szkoły).
6 października 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2020/2021. Z naszej szkoły wzięło udział piętnaście dziewcząt:

1. Kaźmierczak Maja 100 m, sztafeta
2. Meszczyk Anna 100 m, sztafeta
3. Kapuścińska Oliwia 200 m
4. Krystek Martyna 200 m
5. Lewandowska Agnieszka 400 m, sztafeta
6. Błaszczyk Karolina 400 m
7. Miłak Patrycja 800 m
8. Chrząstek Dominika 800 m
9. Nejman Julia 1500 m
10. Iznerowicz Weronika skok w dal, sztafeta
11. Firmowska Wiktoria skok w dal
12. Kucha Julia skok w dal
13. Adamczyk Zuzanna kula
14. Gala Zuzanna kula
15. Kałucka Marta kula

Drużynowo nasze dziewczęta zajęły III miejsce w klasyfikacji końcowej.
Indywidulanie:

- Kaźmierczak Maja wywalczyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów
- Kapuścińska Oliwia wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów
- Lewandowska Agnieszka wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów
- Miłak Patrycja wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów
- Nejman Julia wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów
- Iznerowicz Weronika wywalczyła pierwsze miejsce w skoku w dal
- Firmowska Wiktoria wywalczyła trzecie miejsce w skoku w dal

Uczniowie IV LO ponownie okazali się najlepsi 🏆 🏆 w rozegranych
1 października 2020 roku Mistrzostwach Miasta, tym razem w sztafetowych biegach przełajowych. Wygraliśmy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i obroniliśmy tytuły wywalczone przed rokiem.

Skład dziewcząt: Patrycja Miłak, Dominika Chrząstek, Natalia Woźniak, Martyna Krystek, Oliwia Szczepańska, Agnieszka Lewandowska, Weronika Iznerowicz, Maja Kaźmierczak.
Rezerwowe: Zuzanna Adamczyk, Oliwia Kapuścińska, Karolina Błaszczyk.
Opiekun: Julita Ziółkowska.

Skład chłopców: Kowalczyk Jarosław, Krzynówek Dawid, Kukulski Patryk, Kazimierski Patryk, Kowalski Piotr, Lipiński Szymon, Gaj Jakub, Malarz Wiktor.
Rezerwowi: Grzejdziak Kacper, Marchlewicz Kacper, Grzesik Patryk.
Opiekun: Bożena Sobczyk

Serdecznie gratulujemy!