ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NA ROK SZKOLNY  2021/2022.

I A - Przedmioty rozszerzone: język polski, wiedza o społeczeństwie;
do wyboru: język angielski, matematyka, informatyka.
I B - klasa humanistyczna
Przedmioty rozszerzone: język polski, historia;
do wyboru: wiedza o społeczeństwie, język angielski.

I C- Profil sportowy piłki nożnej dziewcząt i chłopców oraz siatkowej dziewcząt.

Przedmioty rozszerzone:  język angielski, biologia;
do wyboru: język polski, matematyka lub geografia.

Klasa dla młodzieży o pasjach sportowych. Lekcje prowadzi wyspecjalizowana kadra trenerska
i pedagogiczna. Uczniowie uczestniczą w kursach sędziowskich. Zwiększona liczba godzin z wychowania fizycznego gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminów sprawnościowych na AWF i do służb mundurowych.
W rozegranych dziś finałach wojewódzkich w piłce nożnej chłopców, zawodnicy naszego liceum zajęli II miejsce i zostali wicemistrzem województwa. Finały rozegrano w Łodzi w obiektach CHKS.
W turnieju finałowym wzięło udział 6 drużyn: XLVII LO Łódź I i XLVII LO Łódź II, ZSP Opoczno, ZSP1 Radomsko, ZSK Sieradz i IV LO Piotrków
W dniu dzisiejszym zawodnicy IV LO rozegrali w Zelowie półfinał województwa w piłce nożnej. W turnieju zagraliśmy z ZSP Zelów i ZSP 1Radomsko.
Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i wygraliśmy półfinał. W czwartek w Łodzi na stadionie CHKS rozegramy finały wojewódzkie.

IV LO-ZSP Zelów 5-3 (bramki Mateusz Nojek-3, Wiktor Malarz, Patryk Sochacki)
IV LO-ZSP 1 Radomsko3-1 (Bramki Patryk Sochacki, Mateusz Nojek, Szymon Lipiński)

Skład:
Jarosław Kowalczyk, Szymon Lipiński, Wiktor Jagodziński, Przemysław Lassota, Wiktor Malarz, Patryk Sochacki, Mateusz Nojek, Jakub Śniady, Jakub Pielużek, Jakub Bedka.

Trener: Tomasz Wychowałek
Kierownik: Julita Ziółkowska
Z bukietem kwiatów pragniemy dziś przyjść, by złożyć Wam życzenia.
Pomyślność niech nie opuszcza Was i spełnią się wszystkie Wasze marzenia!
Pięknego Dnia Kobiet!
Drodzy maturzyści, informacja dla Was.
Rekrutacja na studia na rok akad. 2021/2022 jest niewiadomą zarówno dla uczelni, jak i maturzystów, którym nie jest łatwo przygotować się do egzaminów i trudno też podjąć bazującą na faktach decyzję – co, dlaczego i gdzie warto studiować?
Dlatego zapraszamy do udziału w XXXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2021, który w tym roku odbędzie się wyłącznie online, w trzy kolejne weekendy marca – co ułatwi maturzystom zapoznanie się z ofertą szkół wyższych.
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będący hołdem dla bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli przeciwko sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
1 marca nawiązuje do wydarzeń z 1951 roku, kiedy w więzieniu mokotowskim w Warszawie wykonano karę śmierci na członkach IV. Zarządu Głównego Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość” – Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Byli oni trzonem koordynującym działalność niepodległościową w Polsce.
Według szacunków historyków w działania powojennego podziemia zaangażowanych było nawet 180 tysięcy osób, a ponad 20 tysięcy walczyło z bronią w ręku. Żołnierze Wyklęci ginęli w starciach z oddziałami NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa. Byli torturowani i mordowani w ubeckich katowniach. Grzebano ich w bezimiennych mogiłach bo mieli być na zawsze wyparci z pamięci.
Ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. “Lalek” zginął w walce 21 października 1963 roku w Majdanie Kozic Górnych.
Cześć ich pamięci !
Podsumowując Tydzień Walki z Depresją (22-28 lutego), zamieszczamy kilka ważnych informacji.

Sobota 19 paździenika 2024

Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir