31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku podpisano porozumienia sierpniowe, które dały początek NSZZ "Solidarność". Uczniowie klasy mundurowej (IIAg) z naszego liceum uczcili rocznicę tego wydarzenia. 29 sierpnia wzięli udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele oo. Jezuitów. Uczestniczyli również
w uroczystości złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszkę oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w ograniczonej formie 1 września 2021 roku.

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i organizacją zajęć w tym dniu.

Od pierwszego września uczniowie naszej szkoły rozpoczną edukację stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.

1 września 2021 roku odbywają się wyłącznie spotkania uczniów z wychowawcami klas.

W załączniku znajduje się Harmonogram spotkań z wychowawcami dnia 1.09.2021roku

Nasi uczniowie tuż po wręczeniu świadectw i nagród.
25-06-2021

WAKACJE!

Wszystkim Uczniom i Rodzicom dziękujemy za rok wspólnej pracy, wysiłek
i zaangażowanie. Rozpoczynające się wakacje niech będą czasem bezpiecznego wypoczynku. Życzymy dużo słońca, radości i szczęśliwego powrotu do szkoły
z zapasem sił do dalszej pracy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego.
Dnia 23 czerwca 2021 roku klasy sportowe rozegrały wewnętrzny turniej piłki nożnej.
Końcowa klasyfikacja:
1. IICg
2. IICp
3. IC
4. Dziewczyny
Wyniki poszczególnych spotkań:
Dziewczyny – IC 1-4
IICg – IICp 3-1
IICg – dziewczyny 5-0
IC – IICp 2-4
IICg – IC 5-1
Dziewczyny – IICp 2-7
Prezydent Krzysztof Chojniak wręczył nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Z naszego liceum były to: absolwentka - Weronika Zdziechowska oraz uczennica klasy IIDp - Aleksandra Gurdziołek.
Serdecznie gratulujemy.

Lada dzień spotkamy się wszyscy po raz ostatni w tym roku szkolnym. Zakończenie roku to zawsze długo wyczekiwany moment, pełen podsumowań, wspomnień, podziękowań i radości z nadchodzących wakacji. Nas, nauczycieli i wychowawców, dodatkowo cieszą drobne dowody wdzięczności, jakie w tym dniu często składa na nasze ręce młodzież, choć chyba najbardziej cenimy sobie życzliwe słowa i szczery uśmiech
Kończąc ten rok szkolny i znając Wasze dobre serca, chcielibyśmy zachęcić Was wszystkich do wykonania innego rodzaju pozytywnego gestu i wsparcia dowolną kwotą zbiórki na rzecz piotrkowskiej fundacji Miasto Kotów. Fundacja ta pomaga rocznie kilkuset zwierzakom. Zazwyczaj są to koty, ale zdarza się, że opiekuje się psami, królikami i świnkami morskimi. Zapewnia zwierzętom schronienie, odpowiednie pożywienie, opiekę lekarską. Samej karmy Miasto Kotów potrzebuje rocznie aż 10 tysięcy puszek. To bardzo dużo! Każde wsparcie finansowe jest w takiej sytuacji na wagę złota i pozwala zwierzakom przeżyć.
Nasza szkolna zbiórka na ten cel zostanie przeprowadzona w dniu zakończenia roku (najbliższy piątek). Dowolną kwotę każdy będzie mógł wrzucić do specjalnej puszki.
Okażmy swoje wsparcie. Podopieczni piotrkowskiej fundacji czekają na naszą pomoc.
Mayan, Zadra, Hiperion, Speed Water, Dragon czy Formuła- rollercoastery, kolejki górskie, maszyny strachu - wszystkie te określenia dotyczą urządzeń, które wywołują w nas śmiech, przerażenie lub strach. W poniedziałek 21 czerwca, wyruszyliśmy do Energylandii, przekonać się, czy nam również spodoba się jazda na rollercoasterach. Nad dobrą zabawą czuwali: Anna Michałowska,Anetta Szewczyk oraz Marek Janczyk.
W czwartek 17 czerwca 2021 roku  uczniowie klas wojskowych naszej szkoły udali się
w podróż historyczną, aby zapoznać się z tradycjami wojskowymi i historią rejonu ziemi Tomaszowskiej i Opoczyńskiej.
No to popłynęli..
Kajakiem po Pilicy - po prostu trzeba to przeżyć.
Szlakiem 20 km od Spały do Mysiakowca przepłynęli sportowcy z kl. IC. Podziwialiśmy uroki przyrody Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zobaczcie sami .

Sobota 19 paździenika 2024

Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir