Dzień Chłopaka to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu i pogłębienia relacji, dlatego uczniowie klasy 3Ag, wraz z opiekunami, wybrali się do kręgielni. Efektywna współpraca oraz zdrowa rywalizacja sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili, a szczera rozmowa przy wspólnym stole, była istotnym dopełnieniem tego miłego dnia.
30-09-2021

Dzień Chłopaka

Zarówno młodsi, jak i starsi chłopcy mieli dzisiaj swoje święto i otrzymali od SU słodki upominek.
Wszystkim chłopakom życzymy miłego dnia.
30-09-2021

Sprzątanie świata

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ,,Ekoszkoła”. W ramach projektu 30 września klasy: 3Ag i 2B wraz z nauczycielami biologii uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Udało nam się posprzątać teren szkoły oraz przylegające do niego ulice. Uczniowie połączyli działania ekologiczne z spacerem na świeżym powietrzu.
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26. września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego
i niemieckiego przygotowali ciekawe lekcje kulturowe, podczas których nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w interaktywnych quizach o krajach europejskich, śpiewali znane przeboje muzyczne w różnych językach i analizowali struktury gramatyczne
w piosenkach anglojęzycznych. Nie zabrakło również plakatów i prezentacji o krajach europejskich. Tym samym Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków może być doskonałą rozrywką, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów fascynującą przygodą.
Oficjalnie informujemy, że Mateusz Krasoń z klasy IIB, dzięki sprawnie przeprowadzonej kampanii wyborczej, uzyskał największą liczbę Waszych głosów i został tegorocznym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego IV LO. Zastępcami zaś zostali:
Piotr Kowalski z klasy IIIAp oraz Dominika Chrząstek z klasy IIICg. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć integracyjnych dla klas pierwszych, które odbyły się 22 września 2021 w Sulejowie.
W dniu 26.09. 2021 roku w miejscowości Taraska miało miejsce uroczyste poświęcenie krzyża na pamiątkę wydarzeń określanych mianem Krwawej Niedzieli - 24 października 1943. W uroczystości, pełniąc wartę honorową, brali udział uczniowie klasy mundurowej 3Ap Tomasz Ordon oraz  Szymon Dębowski.
To właśnie w tamtejszych lasach (Gajówka Taraska) został zamordowany przez Niemców gajowy Józef Kozłowsk, członek Polskiej Organizacji Wojskowej, obrońca Lwowa, współpracownik oddziału majora ,,Hubala".
Podczas drugiej wojny światowej Gajówka Taraska odgrywała bardzo ważny punkt na terenie tak zwanego królestwa partyzantów.
23 września 2021 roku odbyły się zawody powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kaźmierczak, Dominika Chrząstek, Julia Nejman, Zuzanna Adamczyk, Malwina Chuda oraz Julia Macha.
Spośród wszystkich zawodniczek nasze uczennice znalazły się w pierwszej trzynastce. Brawa dla Was 
I miejsce – Maja Kaźmierczak
V miejsce – Julia Nejman
Warto podkreślić, że Maja Kaźmierczak i Julia Nejman zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28 września w Uniejowie.
Cyprian Kamil Norwid - wybitny twórca romantyczny, poeta, prozaik, dramatopisarz, rzeźbiarz, malarz i rysownik. Przyszedł na świat 200 lat temu, 24 września 1821 r.
w mazowieckiej wiosce Laskowo-Głuchy pod Radzyminem. Zmarł 23 maja 1883 roku
w Paryżu.
 Dnia 20.09.2021r. klasa III Ep była na wycieczce ekologicznej w Zarzęcinie i okolicach, na której uczniowie poznawali środowisko naturalne oraz uczyli się rozpoznawać gatunki roślin i grzybów występujących w naszych lasach. Nad Zalewem Sulejowskim zapoznali się z barierą biogeochemiczną, która ma za zadanie zredukowanie stężenia fosforanów w wodach podziemnych i powierzchniowych. Ta bariera została skonstruowana wzdłuż linii brzegowej oraz na ujściu cieku w Zarzęcinie. W czasie  wycieczki uczniowie odnosząc się do akcji „Sprzątanie Świata 2021”, której hasło w bieżącym roku brzmi "Myślę, więc nie śmiecę" przyczynili się do poprawy czystości naszego otoczenia i wysprzątali niewielki teren leśny.

Sobota 19 paździenika 2024

Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir