15-11-2019

Półmetek 2019

Czas szybko płynie i nasi drugoklasiści są już na półmetku swojej nauki w IV LO. Z tej okazji młodzież tradycyjnie zorganizowała integracyjną imprezę półmetkową, na którą zaproszeni zostali wychowawcy klas drugich oraz dyrekcja szkoły. Wyjątkowo piękne tego wieczoru dziewczęta i wspaniale prezentujący się chłopcy szaleli na parkiecie w rytm muzycznych hitów. Nie zabrakło tak lubianej przez wszystkich "belgijki", kankana,  a nawet znanego z naszych szkolnych korytarzy przeboju "Mafiosa" Świetne nastroje dopisywały wszystkim bawiącym się, którzy z żalem opuszczali parkiet nad ranem.
To była niezapomniana noc...
II miejsce i wyróżnienie podczas "XII Powiatowego Turnieju Recytatorskiego".
Już po raz dwudziesty pierwszy młodzież naszej szkoły uczestniczyła w konkursie recytatorskim "Rzeczpospolita Niepodległa". Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 5 i 6 listopada. Wśród finalistów i laureatów znalazło się siedem uczennic naszej szkoły:

Nina Wtorkowska (klasa IIB) – II miejsce,
Klara Rakoczy (klasa IBp) – V miejsce,
Klaudia Wozignój (klasa IBp) – X miejsce,
Natalia Krawczyk (klasa IIB) – wyróżnienie,
Irmina Błoch (klasa IIB) – wyróżnienie,
Marta Kałucka (klasa IIA) – wyróżnienie,
Joanna Drobisz (klasa IBp) – wyróżnienie.

12 listopada 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbył się koncert finałowy XXI edycji konkursu, podczas którego swoje recytatorskie interpretacje polskiej poezji patriotycznej zaprezentowały: Nina Wtorkowska, Klara Rakoczy i Klaudia Wozignój.
Wszystkim finalistom i laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, instytucje, organizacje obywatelskie, osoby publiczne i prywatne oraz organizatorów.
Wśród 18 nominacji do tytułu Wolontariusz Roku 2019 znalazła się nasza uczennica.
Gratulujemy!
Sama nominacja to ogromne wyróżnienie dla każdej nominowanej osoby, jak również ogromne zaangażowanie w przygotowanie aktu nominacyjnego danej jednostki, organizacji, szkoły czy stowarzyszenia.
Już w najbliższy piątek (15.11.2019) zgodnie z regulaminem dostępnym na http://www.harc.com.pl ruszamy z plebiscytem internetowym "Wolontariusz Publiczności 2019" i przedstawimy Wam szczegółowe informacje o nominowanych wolontariuszach. Wszyscy będziecie mogli wziąć czynny udział w głosowaniu do czego zachęcamy.
 Dnia 11 listopada 2019 roku delegacja szkoły oraz uczniowie klas wojskowych
z IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy świętej w kościele oo. Bernardynów, złożono kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. Odczytany został także Apel Poległych, a żołnierze Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej
z Tomaszowa Mazowieckiego uczcili ich pamięć salwą honorową.
W dzisiejszych eliminacjach Mistrzostw Miasta w piłce ręcznej chłopców zawodnicy IV LO w dobrym stylu wygrali oba mecze w grupie - z ZSP 2 (Pioma) 9 : 6 oraz z ZSP 4 (Oxford) 9 : 5 - i tym samym zakwalifikowali się do finałów, które rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu.
Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry, co daje nadzieję na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i ponowne zdobycie Mistrzostwa Miasta.
Trzymamy kciuki! Gratulacje należą się również dziewczynom, które także będą walczyć w finale.
08-11-2019

Do hymnu!

Dziś, punktualnie o 11.11 w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu 2019". Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
„Rekord dla Niepodległej”.
Uczniowie klas mundurowych naszego liceum wezmą również udział
w uroczystościach miejskich obchodów 11 listopada.

Kolejny raz uczniowie IV LO kwestowali przy bramach piotrkowskich nekropolii. Jak co roku zbiórka przeznaczona jest na ratowanie najstarszych nagrobków piotrkowskich cmentarzy.
Dzięki zebranym pieniądzom Towarzystwo w ciągu ostatnich lat wyremontowało kilkadziesiąt nagrobków.
Gorąco dziękujemy.
Halloween to popularne święto obchodzone 31 października w wielu krajach, szczególnie anglojęzycznych, kojarzące się z klimatem grozy, ale i dobrą zabawą.
W tym roku charakterystyczne dla tego święta mroczne kostiumy i makijaże, świecące dynie i cukierki pojawiły się też u nas.
 23 października 2019 roku odbyła się 6 edycja akcji "Pamiętamy o tych zapomnianych", zapoczątkowanej w 2014 roku. Ma ona na celu uporządkowanie zapomnianych
i zaniedbanych mogił na piotrkowskich nekropoliach, i rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem. W dzisiejszym porządkowaniu nagrobków trwającym kilka godzin wzięło udział ponad 60 osób, głównie uczniowie piotrkowskich szkół: IV LO im. gen. Stefana Roweckiego "Grota", Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów, jak również członkowie 5-2 Hufca Pracy z Piotrkowa!
Dziękujemy młodzieży, która przybyła wraz z opiekunami i poprawiła wygląd kilkudziesięciu mogił, również na Cmentarzu Prawosławnym!
Organizatorem akcji jest IV LO im. gen. "Grota" w Piotrkowie, przy współpracy z Klubem Historycznym
im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim.
Do zobaczenia za rok!!!

Piątek 16 sierpnia 2024