26-09-2018

Dziękujemy Ci Zuza

24 września 2018 roku na strzelnicy PZŁ w Piotrkowie Tryb. Piotrkowska Organizacja Powiatowa LOK zorganizowała zawody strzeleckie z kbks. W zawodach brało udział 47 zawodniczek i zawodników w 10 drużynach, którzy walczyli o tytuł najlepszej drużyny oraz najlepszego strzelca. Zwyciężyła drużyna Grot I z IV- go LO w Piotrkowie Tryb. przed I drużyną ZSP nr I w Piotrkowie Tryb. z taką samą ilością punktów – zadecydowała ilość strzelonych dziesiątek. W klasyfikacji indywidualnej chłopców wygrał Bartek Zwoliński a wśród dziewcząt Zuzanna Nowicz – oboje z IV – go LO. Oprócz tego Marcel Styczyński zajął III miejsce w kategorii chłopców.
W dniu 21 września 2018 roku  uzbrojeni w worki i rękawice uczniowie klas gimnazjalnych IIIB i IIIC pod opieką Anetty Szewczyk i Tomasza Stawiany wyruszyli posprzątać najbliższą okolicę, a tym samym wzięli udział w jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata 2018”.
W czwartek 20 września 2018 roku od godziny 9.00 na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Z naszej szkoły pobiegło sześć zawodniczek oraz czterech zawodników, z czego 6 pojedzie na finał wojewódzki 27 września do Uniejowa.
Wśród dziewcząt:
1 miejsce zajęła Chudy Julia
3 miejsce zajęła Chmielewska Natalia
6 miejsce zajęła Kieszkowska Weronika
7 miejsce zajęła Woźniak Natalia
Biegły również: Galińska Klaudia oraz Robaszek Iza
Wśród chłopców:
3 miejsce zajął Dzik Tobiasz
6 miejsce zajął Baryła Adam
Biegli również: Prokop Seweryn oraz Kowalski Mateusz
Dnia 17 września 2018 roku  odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego podczas której przekonywali zgromadzonych, że to oni powinni przejąć przywództwo w szkole.
Walka o głosy była bardzo zaciekła.
W dniu 18 września ogłoszono wyniki wyborów:
przewodniczącą została Agata Rakowska z klasy III B (gim)
v-ce przewodniczącymi zostali: Klaudia Galińska z klasy II C oraz Marcel Styczyński z klasy II A.
Wszystkim ogromnie gratulujemy i mamy nadzieję, że ten wybór przyniesie naszym uczniom dużo dobrych zmian.
17 września 1939 roku Armia Czerwona niespodziewanie zaatakowała wschodnie granice II Rzeczpospolitej. ZSRR złamała tym samym polsko-sowiecki pakt o nieagresji i zrealizowała ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Dla walczącej z hitlerowcami Rzeczpospolitej agresja ZSRR była „nożem wbitym w plecy”, na który polska armia nie była w stanie zareagować.
Wkroczenie Armii Czerwonej oznaczało de facto aneksję wschodniej części Rzeczpospolitej przez Związek Radziecki oraz ogromne represje wobec narodu polskiego m.in. zbrodnię katyńską oraz masowe wywózki Polaków na Sybir. Właśnie 17 września jest „Dniem Sybiraka”, który ma przypominać o polskich obywatelach zmuszonych do wyjazdu i katorżniczej pracy na wschodnich rubieżach ZSRR. Pamięć Sybiraków oraz żołnierzy poległych w walce z sowieckim okupantem uczciliśmy złożeniem kwiatów pod pomnikami: Grobu Nieznanego Żołnierza, Ofiar Katynia oraz Sybiraków. W imieniu mieszkańców naszego miasta wieńce złożył prezydent Krzysztof Chojniak oraz delegacje w tym z naszego liceum.
Zdjęcia: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Oficjalny portal miejski.
Słoneczną, upalną środę 12 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych liceum mieli przyjemność spędzić poza murami szkoły w towarzystwie wychowawców i pana pedagoga. Na kilka godzin to ośrodek wypoczynkowy „Anpol” w Sulejowie stał się ich bazą – miejscem wspólnej zabawy i integracji. A jak się bawili? Zobaczcie sami.
 Dnia 8 września 2018 roku młodzież naszej szkoły (klasa I b) wraz z opiekunem - Agatą Rogalską, uczestniczyła w akcji Narodowe Czytanie, która odbyła się na Placu Zamkowym. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane były aż dwie lektury. W tym roku wybór padł na książkę Stefana Żeromskiego Przedwiośnie oraz 44 teksty Antologii Niepodległości.
W związku z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej, pamiętaliśmy o bohaterach walk o naszą ojczyznę. Złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz grobie generała Ludwika Czyżewskiego.
Uczniowie naszego liceum mają zaszczyt opiekować się grobem generała Ludwika Czyżewskiego, którego mogiła znajduje się na piotrkowskim Starym Cmentarzu. Generał Czyżewski był człowiekiem, który swoje życie poświęcił walce o niepodległą Polskę. W sierpniu tego roku, jak i w poprzednim, zadbaliśmy o to, aby miejsce jego pochówku wyglądało godnie.
04-09-2018

UWAGA! KIERMASZ!

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w kiermaszu używanych podręczników szkolnych. Książki będzie można kupić lub sprzedać na naszym stoisku na parterze
w dniach 5- 7  września 2018 roku (środa-piątek) podczas długich przerw (11:30-11:45). Prosimy o właściwe przygotowanie książek do sprzedaży (wymazanie uzupełnionych ćwiczeń oraz podanie ceny i nazwiska osoby sprzedającej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą podręczników, w tym również naszych absolwentów.
Dnia 3 września 2018 roku społeczność szkolna IV LO uroczyście powitała nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Piątek 16 sierpnia 2024

Ambroży, Emil, Roch, Domarad, Eleuteria, Stefan, Piotra, Saba, Arsacjusz