06-01-2018

APEL O KREW!

15 stycznia 2018 roku (poniedziałek) od godziny 9:00 w budynku IV LO w Piotrkowie Trybunalskim ul. Broniewskiego 5 WSZYSCY CHĘTNI mogą oddać krew.
14- letni Mateusz, uczeń naszej szkoły, kilka dni temu dowiedział się o swojej chorobie - ostrej białaczce.
Teraz sam potrzebuje naszej pomocy.
APEL O KREW !
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości i wytchnienia od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości! Życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Jasełka szkolnych.
Okres Bożego Narodzenia to czas harmonii i miłosierdzia. Pragnąc podzielić się nastrojem świątecznej radości z innymi, uczniowie naszej szkoły po raz III przygotowali siedem paczek składających się z różnorodnych produktów. Trafiły one już do rodzin. Koordynatorami akcji byli: Samorząd Uczniowski oraz pedagog liceum.
Gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy IV LO. W dniu 17 listopada 2017 r. w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium odebrała: Patrycja Oleksiewicz uczennica klasy III B. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Właśnie zakończyliśmy doroczną szkolną zbiórkę karmy w ramach akcji „Wigilia dla zwierząt”. Zebraną żywność w naszym imieniu do piotrkowskiego schroniska przekazały dziewczęta z klasy IB, będące od niedawna jego wolontariuszkami.
Dziękujemy tym, którym los zwierząt nie jest obojętny za okazaną pomoc.
Z okazji Jubileuszu 26–lecia istnienia Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy - Górników oraz święta patronki górników św. Barbary w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczystość, podczas której osoby działające przez lata na rzecz związku otrzymały pamiątkowe medale. W tym gronie znalazło się również nasze liceum.
14-12-2017

Nasi młodzi radni

Miło nam poinformować, że nasze dwie uczennice Julia Majewska i Julia Lewińska
w miniony piątek  8 grudnia 2017 roku otrzymały akty nominacyjne do Młodzieżowej Rady Miasta, w której skład weszło 25 osób z 10 szkół ponadgimnazjalnych
w PiotrkowieTrybunalskim.
Młodzi radni będą mieli możliwość podejmowania inicjatyw i działań na rzecz środowiska lokalnego. Pierwsza sesja MRM odbędzie się w styczniu.
Życzymy wielu sukcesów!
W dniach 7-10 grudnia 2017 roku dwie drużyny z IV LO przebywały na turnieju w Głuchołazach.Były to klasy IC i II C.Turniej ten rozgrywany był dla rocznika 2000.Nasze druzyny zajęły miejsca IV -I klasa rocznik 2001 i VI - II klasa rocznik 2000.
Na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim chłopcy z rocznika 2001, którzy rozegrali bardzo dobre zawody.Poniżej oczekiwań wypadł zaś zespół z rocznika 2000.Oto wyniki naszych drużyn:
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ II 1-0
IV LO 01 -Podhale Nowy Targ I 2-5
IV LO 01 -GKS Głuchołazy 7-0
IV LO 01 - Chrobry Głogów 3-1
IV LO 01 - IV LO 00 5-2
IV LO 01 - Ceramika 00 0 - 0
IV LO 01 -Górnik Wieliczka 0-1
Podium przegraliśmy bezpośrednimi meczami z Podhalem bo uzyskaliśmy tą samą ilość punktów.
IV LO 00 -Podhale II 0-1
IV LO 00 -Podhale I 1-1
IV LO 00 - GKS Głuchołazy 4-1
IV LO 00 - Chrobry Głogów 3-3
IV LO 00 - Ceramika 0-1
IV LO 00 - Górnik Wieliczka 1-2.
W sumie w dwóch zespołach wystąpiło 35 zawodników z naszego liceum.
Atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej szkole już na dobre.
Jak niewiele potrzeba, żeby stworzyć prostą, ale efektowną ozdobę choinkową dowiedziały się uczestniczki kolejnych warsztatów scrapowych, które odbyły się
8 grudnia 2017 roku w naszym LO. W trakcie dwugodzinnych zajęć prowadzonych przez p. Joannę Pająk grupa dziewcząt z klas IIB, IIIA i IIIB własnoręcznie przygotowała ciekawe ozdoby świąteczne, które zostały wykorzystane do przystrojenia szkolnej choinki.
IV miejsce w województwie – największy sukces naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców – jest bardzo budujące, choć pozostawia pewien niedosyt, szczególnie ze względu na fakt, że od zajęcia miejsca na podium dzieliło nas tak niewiele…

Środa 17 lipca 2024

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan