IV Liceum Ogólnokształcące bierze udział w "Projekcie z klasą" organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era". Tytuł naszego projektu to "Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART".
Jeśli codziennie będziecie głosować na nasz projekt (nr 896) na stronie: "Projekt z klasą 2017" i otrzymamy odpowiednią ilość głosów, uczestnicy festiwalu wezmą udział
w profesjonalnych warsztatach teatralnych i fotograficznych/filmowych.
Liczymy na Wasze poparcie :)
Wejdź i zagłosuj.

08-12-2017

Mikołajki 2017

Fotorelacja z Mikołajek`17 w naszym liceum
Co prawda, nie wszyscy w tym roku byli grzeczni, ale nasz szkolny Mikołaj okazał się bardzo wyrozumiały i obdarował każdego słodkim upominkiem.
W ramach "Mikołajek" oraz zajęć profilaktycznych nasi uczniowie uczestniczyli w dniu
5 grudnia 2017 roku w seansie filmowym połączonym z prelekcją.
Kilka opinii po obejrzeniu filmu:
- Jeden z najlepiej zagranych aktorsko filmów, jaki ostatnio widziałem.
- Rewelacja.
- Zakończenie wyciska łzy i fakt, że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach .... Naprawdę świetne kino.
- Szokujący, drastyczny, ale prawdziwy....
Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman
z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
08-12-2017

Andrzejki 2017

W naszym liceum jak co roku odbyły się Andrzejki. Nasi uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowania oraz przebieg imprezy. Młodzież licealna wykazała się wielkim talentem. Zgodnie z andrzejkową tradycją nie zabrakło też wróżb – utalentowane wróżbiarki pomagały poznać naszą przyszłość.
Nie zabrakło też śpiewu
Jak co roku było ciasto i herbatka. Wszyscy dobrze się bawili i zapewne będą miło wspominać ten dzień.
Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie IV LO wzięli udział w warsztatach "Traditional and modern Scotland". Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez rodowitego Irlandczyka.
Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek o kulturze, historii
i tradycjach Szkocji oraz poznać popularne zwroty w dialekcie szkockim.
Półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady 2017/18 już za nami. W rozegranych w dniu 28 listopada 2017 roku meczach, nasza drużyna z łatwością pokonała pozostałe zespoły, z Pajęczna (19:8) oraz Radomska (19:4), co oznacza tylko jedno – nie odpuszczamy i będziemy walczyć dalej w finale.
Póki co, nasi chłopcy nie mieli sobie równych, lecz dalsza walka o tytuł mistrza województwa łódzkiego z pewnością będzie niezwykle zacięta. Szykuje się prawdziwie emocjonujące widowisko. Chłopaki, życzymy powodzenia!
Skład zespołu IV LO:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Reszczyński Jakub, Klepacz Jakub
Trener: Zenon Kurzydlak
W dniach 23-25 listopada 2017 roku nasz uczeń Bartłomiej Szadkowski wraz z trenerem Tomaszem Wychowałkiem przebywał na testach w naszym klubie partnerskim, Zagłębie Sosnowiec. Nasz uczeń trenował z juniorami starszymi Zagłębia, z którymi rozegrał w barwach drużyny z Sosnowca grę kontrolną z liderem klasy okręgowej seniorów okręgu sosnowieckiego drużyną Unii Dąbrowa Górnicza. Mecz ten zakończył się przegraną Zagłębia 2-4.
Ponadto w trakcie testów nasz zawodnik miał okazję obejrzeć mecz I ligi pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem Łęczna.
16 listopada 2017 roku klasa IA(mundurowa) i kilkoro uczniów z innych klas pojechało na krótką wycieczkę do Polichna.
Muzeum w Polichnie może się poszczycić sporą ekspozycją militariów. Prezentowana jest tam historia walk w okresie II wojny światowej w regionie piotrowskim. Oprócz tego można tam zagrać w grę multimedialną związaną z okupacją hitlerowską.
Dodatkową atrakcją jest to, że można dotknąć eksponatów np. można wziąść do ręki broń.
Zachęcamy do obejrzenia galerii.
Opiekunem był Adam Wnęk
IV LO po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostało Mistrzem Miasta w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady.
W fazie rozgrywek grupowych, które miały miejsce 6 i 8 listopada 2017 roku, nasz zespół pewnie wygrał wszystkie mecze. Dnia 22 listopada 2017 roku w meczach finałowych chłopcy zmierzyli się na parkiecie z drużynami z ZSP nr 1 i ZSP nr 3, ponownie nie dając rywalom żadnych szans. Wyniki 16:10 i 19:12 potwierdziły wysokie umiejętności i dobrą formę naszych piłkarzy ręcznych, a zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Miasta pozwoliło naszemu zespołowi na zakwalifikowanie się do półfinału mistrzostw województwa łódzkiego, który już za kilka dni.
Chłopakom gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne mecze.

Skład zespołu IV LO:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Staniaszek Hubert, Siejak Krzysztof, Szczepocki Jakub, Bartłomiejczyk Szymon, Bartłomiejczyk Damian, Patryarcha Igor, Grzesiuk Patryk

Trener: Zenon Kurzydlak
Uczniowie IV LO w dniu 20.11.2017 r wzięli udział w półfinale rozgrywek wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, stanęły drużyny z Bełchatowa, Nowej Brzeźnicy oraz Gomunic. Dwa mecze z trzech rozgrywanych zakończyły się zwycięstwem co pozwoliło na wygranie całego turnieju i uzyskanie awansu na szczebel wojewódzki.

Wyniki:

Trener: Kamil Wasilewski

GRATULUJEMY!

Środa 17 lipca 2024

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan