17 listopada w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs "Konstytucje w dziejach Polski" zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Klio. Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Piotrkowa i Radomska. Kilkudziesięciu uczniów miało do rozwiązania test składający się z 21 otwartych i zamkniętych pytań. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Konkurs wygrał Łukasz Grabowski - uczeń klasy IIIA. Gratulujemy!
PS. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli możliwość pograć w średniowieczne gry, różne rodzaje młynka czy szachy wikingów.
16-11-2022

ZESPÓŁ TEATRALNY

Prezentujemy członków zespołu teatralnego działającego w naszym liceum.
Choć za oknami zimy jeszcze nie widać, coraz częściej wybiegamy myślami do świąt Bożego Narodzenia, rozglądając się powoli za świątecznymi upominkami dla naszych najbliższych. My natomiast, jak zawsze, zwracamy się do was z apelem o to, by w tym czasie nie zapominać także o innych potrzebujących – naszych „braciach mniejszych”.

10-11-2022

"Szkoła do hymnu"

Finał konkuru fotograficznego
Delegacja uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego wzięła dziś udział w Mszy Świętej w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

Poczet sztandarowy:
Krzysztof Purgał, Kryspin Rudzki, Mateusz Frukacz

Opiekunowie: Iwona Łyszczarek, Wirginia Rejniak
4 listopada trzyosobowe drużyny szkolne z całego miasta miały okazję wziąć udział
w ciekawej rozgrywce, dotyczącej życia naszego patrona – generała Stefana Roweckiego „Grota”. Uczniowie, przemierzając zaułki naszego pięknego miasta, rozwiązywali wiele trudnych zadań. Rywalizacja zakończyła się w Zamku Królewskim, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Kweście na ratowanie zabytkowych nagrobków. Kolejny raz zbieraliśmy przy 3 bramach piotrkowskich cmentarzy oraz wzięliśmy udział w kweście na ratowanie zabytków cmentarza parafialnego w Dąbrowie nad Czarną.

Środa 17 lipca 2024

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan