Kadeci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim pamiętali o żołnierskich mogiłach.
Jak co roku, w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych kadeci klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego, odwiedzili żołnierskie groby oraz miejsca pamięci o żołnierzach, które znajdują się na terenie powiatu piotrkowskiego.
31-10-2022

Konkurs dyniowy

W konkursie na najciekawiej ozdobioną dynię oceny punktowe szanownego jury sprawiły, że w tym roku aż 5 klas zajęło taką samą, najwyższą lokatę. W związku z tym przyznaliśmy ex aequo pięć równorzędnych wyróżnień dla klas: IA, IG, IVC, IVD oraz IVE.
Ale pamiętajmy, że nie wyniki i nagrody są najważniejsze – liczy się sama zabawa i wasze zaangażowanie, za co w imieniu SU dziękujemy.
HALLOWEEN 2022 - bo my się lubimy bać... i dobrze bawić...
Jak widać na załączonych zdjęciach, dla wielu z nas każda okazja jest dobra, aby nie traktować rzeczywistości bardzo poważnie, lecz z przymrużeniem oka i trochę się pobawić. Kiedy nasze szkolne korytarze zapełniają się postaciami w niecodziennych strojach, to zawsze wywołuje zaciekawienie
i uśmiech na twarzach, bo kto nie lubi, kiedy się coś dzieje... A u nas jak zwykle się działo.
Tytuł „Strrrrasznie fajnej klasy ” zdobyła klasa IE, dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów w przygotowanie tematycznych stylizacji. Pozytywnie wyróżniła się też pod tym względem klasa 1A.

27 października przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim w ramach akcji promocyjnej ,,Poznaj swojego rekrutera’’ odwiedzili IV Liceum Ogólnokształcące im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.
Podczas spotkania z kadetami klasy czwartej przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji przedstawili zebranym możliwości jakie daje służba w Wojsku Polskim. Omówili poszczególne rodzaje ochotniczych form służby wojskowej oraz zasady powoływania do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej, służby zawodowej i uczelni wojskowych.
W dniach 24-26 października uczniowie IV LO uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno- krajoznawczej
w Górach Sowich, Karkonoszach, Górach Izerskich oraz we Wrocławiu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

25 października, przy wojskowej asyście kompanii honorowej, w swoją ostatnią drogę wyruszył John Benett (Jan Książczyk). Pilot Królewskich Sił Powietrznych RAF, uczestnik II wojny światowej. Od 2018 roku Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Bohatera pożegnały tłumy.
John Benett zmarł w ubiegłą środę (19.10), w wieku 103 lat.
Od lat mieszkał w Polsce, w Piotrkowie Trybunalskim. W październiku 2017r. został odznaczony za wybitne zasługi dla niepodległości przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego nadała mu uchwałą z 19 grudnia 2018 roku.
W minioną niedzielę nasi uczniowie uczcili pamięć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - legendarnego kapelana "Solidarności" - bestialsko zamordowanego 19 października 1984 roku.
Z okazji 38. rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki o godzinie 11.30 w kościele oo. Bernardynów rozpoczęła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny oraz NSZZ "Solidarność". Po eucharystii przybyłe delegacje przeszły pod pomnik poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce
(ul. Narutowicza) gdzie złożyły kwiaty.
20 października uczniowie naszego liceum po raz kolejny uporządkowali groby na starym cmentarzu.

Środa 17 lipca 2024

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan