IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Podczas dzisiejszych Mistrzostw Miasta w sztafetowych biegach przełajowych nasza męska sztafeta okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.
Nasi chłopcy pobiegli w składzie: Bartosz Morawiec i Mateusz Sarlej IID, Szymon Robaszek i Olivier Woźniak IC, Maciej Ściubeł IIA oraz Kacper Bednarek IIIC.
Gratulujemy!
   25 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w drużynowych zawodach lekkoatletycznych - Szkolnej Lidze LA.
Drużyna dziewcząt zajęła I MIEJSCE z wynikiem 717 pkt.
Dziewczęta rywalizowały w konkurencjach: 100m, 200m, 800m, skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m.
Skład reprezentacji: Kaźmierczak Maja, Cichosz Lena, Kroczyńska Izabela, Brylikowska Oliwia, Piejek Zuzanna, Mianowska Alicja, Drożdżal Klaudia, Nejman Julia, Furman Zuzanna, Purzycka Zuzanna, Sitarska Natalia, Misztela Wiktoria, Ostrowska Julia.
Sztafeta 4X100m w składzie: Lena Cichosz, Oliwia Brylikowska, Zuzanna Piejek, Maja Kaźmierczak zdecydowanie wygrała, uzyskując bardzo dobry czas 56,3 sek.
W rozegranych dziś na Stadionie Miejskim drużynowych zawodach w LA chłopcy z IV LO zajęli II miejsce.
I miejsce zajęła nasza sztafeta 4x100 metrów w składzie: Bartek Piątek, Kacper Grzejdziak, Kacper Tarnawski
i Bartek Juszczyk. Chłopcy uzyskali czas 48,08.
W biegu na 800 metrów wygrał uczeń IV LO Mateusz Sarlej 2.23.70. W biegu na 200 metrów na I miejscu był Kacper Tarnawski 26,53, a w biegu na 1500 m drugi był Maciej Ściubeł uzyskując czas 5,15.
Miejsce II w skoku w dal zajął Jakub Dróżdż uzyskując wynik 5,65.
Na miejscach III zawody ukończyli Alan Barabasz w pchnięciu kulą 11,02 i Bartek Morawiec w biegu na 400 m z czasem 57,40.
Miejsca IV zajęli Alek Paul na 400 metrów 57,9, Bartek Piątek na 100 metrów 12,12 i Kacper Bednarek na 1500 m 5,23. Łącznie jako zespół zgromadziliśmy 805 punktów.
Gratulujemy postawy!
Dnia 21 września 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w indywidualnych biegach przełajowych chłopców.
Reprezentanci IV LO spisali się jak zwykle bardzo dobrze.
Ostatecznie w klasyfikacji generalnej najwyżej znalazł się Kacper Bednarek z klasy 3C, który zajął
II miejsce. Na miejscu III uplasował się Mateusz Sarlej z klasy 2D, a na IV miejscu Bartek Morawiec z klasy 2D. To dobry prognostyk przed sztafetami. Wszystkim chłopcom składamy gratulacje!
II.miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej
Na trwającej w dniach 13-15. 06.2023 roku Licealiadzie - Mistrzostwach Polski szkół ponadpodstawowych
w Puławach, reprezentacja IV LO w Piotrkowie Trybunalskim zdobyła II miejsce i wywalczyła srebrny medal.
W kolejnych meczach zespół z Piotrkowa pokonał 27:23 drużynę III LO z Puław, 38:17 I LO w Siedlcach
i 24: 23 ZSP z Dąbrowy Białostockiej.
W meczu finałowym Piotrkowianie ulegli 11:19 Publicznemu LO w Opolu.
Jest to ogromny sukces klasy sportowej z IV LO w Piotrkowie Trybunalskim.
Należy nadmienić, że MVP Mistrzostw został wybrany Patryk Grzesik, a nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Tymoteusz Galuś.

Skład drużyny: Fijałkowski Jan, Kołodziejski Mikołaj, Dróżdż Jakub, Krzyżak Jakub, Koch Piotr, Galuś Tymoteusz, Marchlewicz Kacper, Grzesik Patryk, Niedżwiecki Maciej, Nowak Mikołaj, Kosiński Filip, Ortel Bartlomiej, Grzejdziak Kacper, Smuga Eryk, Gaj Jakub.
Trener: Śpiewak Mariusz

Gratulujemy sukcesu zawodnikom i trenerowi !!!

IV LO reprezentowali:
Adam Leśniewski (kpt), Oliwier Knap, Filip Sikora, Wiktor Andryszkiewicz.
Trener: Konrad Sikora.
15 marca rozegrano 1/2 finału Mistrzostw Województwa w koszykówkę 3x3, w ramach LICEALIADY.
W rozgrywkach wzięły udział 4 mistrzowskie drużyny powiatów:
IV LO Piotrków Trybunalski, Radomsko, Działoszyn oraz Bełchatów
Nasi koszykarze wygrali wszystkie mecze zajmując I miejsce w turnieju i zakwalifikowali się do Finałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego.
Skład reprezentacji IV LO:
Oliwier Knap, Wiktor Andryszkiewicz, Filip Sikora, Adam Leśniewski
Trener: Konrad Sikora
21 kwietnia w Pajęczynie odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce nożnej chłopców. Nasza młoda drużyna walczyła bardzo dzielnie, ale wystarczyło to na zajęcie III miejsca. Wygraliśmy jedno spotkanie
z Działoszynem, a ulegliśmy zespołom z Radomska i Bełchatowa.
Brawa dla wszystkich za tegoroczny wystep bo to dobry prognostyk na kolejne lata dla naszych chłopców.

Końcowa klasyfikacja:
1. Radomsko
2. Bełchatów
3. Piotrków Trybunalski
4. Działoszyn

Skład IV LO:
F. Wężyk, W. Andrychiewicz, M. Sarlej, W. Błaszczyk, J. Szczepaniak, S. Sobieraj, Sz. Pisarek, D. Kiełbasa,
F. Sobos, F. Kulbat.
Nieobecni: A. Paul, K. Robakowski, R. Zapart, Sz. Kędziora.
Trener: Tomasz Wychowałek
Nasze piłkarki dzisiaj rozegrały Półfinał Wojewódzki w piłce nożnej, który odbył się w Pajęcznie.
IV LO - III LO Bełchatów 5-0 (Klaudia Drożdżal x2, Zuzanna Adamczyk, Martyna Bara, Julia Gawin)
IV LO – ZS Pajęczno 9-0 (Zuzanna Adamczyk x3, Julia Gawin x3, Martyna Królikowska, Zuzanna Piejek, Martyna Bara)
IV LO – I LO Radomsko 0-4
I LO Radomsko
IV LO Piotrków Trybunalski
III LO Bełchatów
ZS Pajęczno
IV LO reprezentowały: Zuzanna Adamczyk (kpt), Julia Ostrowska, Oliwia Kapuścińska, Zuzanna Piejek, Julia Gawin, Kludia Drożdżal, Martyna Królikowska, Martyna Bara oraz Zuzanna Garbalska.
Zdjęcia: Michalina Adamczyk.
Trener: Julita Ziółkowska.
14 kwietnia rozegrano MM w piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych.
Mistrzem Piotrkowa po raz piąty w historii rywalizacji, a pierwszy po rocznej przerwie została drużyna IV LO.
IV LO - I LO 1-0
Brawa za ambitne podejście do rywalizacji naszej młodej drużyny. Chłopcy na co dzień są uczniami piłkarskich klas sportowych funkcjonujących w IV LO.
Dzięki wygraniu MM IV LO będzie reprezentowało Piotrków w półfinale wojewódzkim.