12 kwietnia 2022 roku nasze piłkarki zajęły pierwsze miejsce i awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia 2022 roku w Pajęcznie.

Wyniki spotkań grupowych:
IV LO – ZSP4 11:0 (Adamczyk Michalina x4, Drożdżal Klaudia x3, Firmowska Wiktoria, Nejman Julia, Walczak Marta oraz samobój)
IV LO – I LO 4:0 (Chrząstek Dominika x2, Nejman Julia x2)

W meczu o I miejsce rywalizowałyśmy z ZSP2, mecz zakończył się wygraną 3:0, a bramki zdobyły Szczepańska Oliwia, Nejman Julia, Firmowska Wiktoria.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

IV LO reprezentowały: Adamczyk Michalina, Szczepańska Oliwia, Matuszewska Ewa, Firmowska Wiktoria, Chrząstek Dominika (K), Drożdżal Klaudia, Nejman Julia, Walczak Marta, Bara Martyna, Kapuścińska Oliwia, Królikowska Martyna oraz Ostrowska Julia.

Trener: Ziółkowska Julita.
21 marca 2022 roku reprezentacja chłopców pokonała w finale Mistrzostw Miasta reprezentację I Liceum Ogólnokształcącego 27:25.
Już w piątek drużyna zagra w półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce
w ramach Licealiady.

Trener drużyny: Konrad Sikora
Gratulujemy zwycięstwa!
W środę 16 marca koszykarze IV LO pewnie pokonali wszystkie zespoły w grupie i już w poniedziałek zagrają o Mistrzostwo Miasta.

Wyniki spotkań:
IV LO-ZSP nr 1-  26:10
IV LO-ZSP nr 2-  30:12
IV LO-ZSP nr 3-  38:11
Trener drużyny: Konrad Sikora
Brawo Team!
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Marchlewicz został powołany do Kadry Narodowej juniorów młodszych w piłce ręcznej.
Kacper trenuje w MKS Piotrkowianin obecnie przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym kadry
w Pruszkowie i jest jednym z 25 najlepszych zawodników w roczniku 2006 w Polsce.
Gratulujemy zawodnikowi, trenerowi p. M. Śpiewakowi i życzymy sukcesów.
Dnia 14 marca 2022 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta w Koszykówce dziewcząt. Drużyna
IV Liceum Ogólnokształcącego zajęła w nich II miejsce.

Wyniki poszczególnych spotkań:

IV LO - I LO 6-7 (Firmowska - 2pkt, Marcinkowska - 2pkt, Adamczyk Z. - 2 pkt.)
IV LO - II LO 12-7 (Piejek - 6 pkt., Adamczyk M., - 4 pkt., Adamczyk Z., - 2 pkt.)
IV LO - ZSP2 36-8 (Edyk Kinga - 14 pkt., Piejek - 6pkt., Gawin - 6 pkt., Firmowska - 4pkt., Adamczyk Z. - 2pkt, Adamczyk M. - 2pkt., Bara - 2pkt.)
ZSP2 - II LO 2-9
I LO - ZSP2 17-10
II LO - I LO 6-8

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce I LO
II miejsce IV LO
III miejsce II LO
IV miejsce ZSP2

IV LO reprezentowały: Chrząstek Dominika, Firmowska Wiktoria, Marcinkowska Patrycja, Królikowska Martyna, Piejek Zuzanna, Kuchta Julia, Adamczyk Zuzanna, Adamczyk Michalina, Bara Martyna, Gawin Julia, Edyk Kinga.

W dniach 11-12 marca 2022 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego brali udział w turnieju piłkarskim " Futbol na tak " w Głuchołazach.
Pierwszy dzień zmagań:
IV LO - UKS Piotrcovia 2-5 (1-1)
IV LO - AP Zakopane 3-0

Drugi dzień zmagań przyniósł same zwycięstwa:
IV LO - Sokół Aleksandrów I 2-0
IV LO - KP Słupia 12-1
IV LO - Sokół Aleksandrów Łódzki 4-1

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
2. IV LO Piotrków Trybunalski
3. AP Zakopane
4. Sokół Aleksandrów Łódzki I
5. Sokół Aleksandrów Łódzki II
6. KP Słupia

Gratulujemy.

W ramach regeneracji uczniowie  udali się na Biskupią Kopę.
W środę 9 marca 2022 roku  reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w Półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej w ramach Licealiady.
Turniej odbył się w Działoszynie organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Pajęcznie.
Mecze rozegrano systemem każdy z każdym, a do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny dziewcząt:
II LO Radomsko
I LO Bełchatów
ZS Pajęczno
IV LO Piotrków Trybunalski.
Nasza reprezentacja wygrała wszystkie spotkania wynikiem 2:0.
W meczu finałowym spotkały się drużyny IV LO Piotrków Trybunalski - I LO Bełchatów. Wynik meczu 2:0
w setach.
Skład naszej reprezentacji:
Chuda Malwina, Wójcik Kamila, Midera Kinga, Midera Klaudia, Kurpios Anna, Lewandowska Agnieszka, Kaźmierczak Maja, Purzycka Zuzanna, Gorzeń Weronika, Misztela Wiktoria , Bąbol Maja, Pałubska Oliwia,
rezerwa: Gadecka Amelia, Sitarska Natalia, Gamrot Maria, Kaniowska Anna, Szymańska Kinga.
Trener drużyny dziewcząt: Paweł Zieliński
Czekamy na FINAŁ WOJEWÓDZKI !!!
3 marca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Siatkowej. Uczennice naszego liceum zajęły
I miejsce, wygrywając po 2:0 z ZSP1, ZSP2 i w finale z drużyną II LO.
Drużyna IV LO grała w składzie: Kamila Wójcik, Malwina Chuda, Kinga Midera, Klaudia Midera, Anna Kurpios, Weronika Gorzeń, Wiktoria Misztela, Agnieszka Lewandowska, Zuzanna Purzycka, Maja Kaźmierczak, Amelia Gadecka, Anna Kaniowska, Oliwia Pałubska, Maria Gamrot, Kinga Szymańska, pozostałe dziewczęta z klas sportowych wspierały koleżanki dopingując z trybun. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Trener zespołu: Paweł Zieliński.
21 stycznia 2022 roku w hali ZSP4 rozegraliśmy noworoczny wewnętrzny turniej piłkarski.
W turnieju wystąpiły: Reprezentacja IV LO dziewcząt, IC, IIICp i IIICg.
Zwyciężyła kasa IIICg.

Wyniki:
IIICg-IIICp 3-2
Dziewczyny-IC 0-10
Dziewczyny-IIICg 0-6
IIICp-IC 1-4
Dziewczyny-IIICp 4-7
IIICg-IC 8-2

Klasyfikacja końcowa:
1. IIICg
2. IC
3. IIICp