Jak co roku uczniowie naszego liceum rozwijali swoje umiejętności językowe poprzez uczestnictwo w międzynarodowym projekcie eTwinning. Po raz kolejny IV LO reprezentowali uczniowie klasy 3Dp o profilu informatyczno- językowym, którzy współpracowali z uczniami szkół średnich z Francji, Włoch oraz Turcji.
Łącznie w projekcie wzięło udział 43 uczniów oraz 4 nauczycieli. Tematyka tegorocznego projektu dotyczyła zagadnień ekologicznych. Uczniowie mieli możliwość kształcenia swoich umiejętności językowych oraz informatycznych, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii. W ramach projektu przeprowadzono różnego typu zadania: konkurs na logo projektu, opracowanie plakatów promujących postawę ekologiczną, udział w panelu dyskusyjnym nt. działań ekologicznych oraz uczestnictwo w interaktywnych eko quizach. Projekt był realizowany na platformie eTwinning z wykorzystaniem różnych aplikacji nt. Canva, Menti, Kahoot. Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu i trwała do końca maja. Autorką projektu była nauczycielka języka angielskiego- p. Joanna Pająk
09-06-2022

Spływ kajakowy

Dnia 07.06. 2020 roku klasy mundurowe brały udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą na odcinku Biała - Barkowice Mokre. Aktywność na świeżym powietrzu jest najcenniejsza dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego nasza młodzież wybrała ten sposób na spędzenie pięknego dnia. Po pełnym relaksu spływie był smaczny żurek, kiełbaski pieczone nad ogniskiem oraz gra w piłkę siatkową.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie: Julita Ziółkowska, Joanna Pająk,    Anetta Szewczyk.
Fantastyczna pogoda, gorąca atmosfera, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa – tego
z pewnością nie brakowało u nas w miniony piątek.
Tradycyjnie Dzień Sportu w naszej szkole rozpoczął się od emocjonującego turnieju piłki nożnej, do którego w tym roku przystąpiło 6 zespołów:
31 maja 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Uczennice naszego liceum Weronika Gorzeń, Wiktoria Misztela, Mają Każmierczak zajęły 3 miejsce, a Kinga i Klaudia Midera 4 miejsce.
Gratulujemy.
Uczniowie klas mundurowych IV LO  zajęli wysokie miejsca w Młodzieżowym Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim z kbks, który odbył się 30 maja 2022 roku.

I miejsce w kategorii drużynowej:
Krzysztof Purgał, Julia Stępień, Kacper Jagiełło, Łukasz Grabowski, Kryspin Rudzki

IV miejsce w kategorii drużynowej:
Piotr Kowalski, Dawid Kowalski, Marcelina Włóka, Robert Marczyk, Michał Sykus

II miejsce w kategorii indywidualnej:
dziewcząt - Marcelina Włóka
chłopców - Kacper Jagiełło

oraz IV miejsce w kategorii indywidualnej:
dziewcząt - Martyna Krystek
chłopców - Łukasz Grabowski.

Serdecznie gratulujemy wprawnego oka!
Kierując się znaną dewizą, że dobrze jest mieć w sobie coś z dziecka niezależnie od wieku, serdecznie zapraszamy całą społeczność naszego liceum do wspólnej zabawy w najbliższy piątek 3 czerwca. Fakt, że w tym dniu nie będzie zajęć dydaktycznych potraktujmy jako prezent oraz dobry pretekst do wyjścia ze szkolnych ławek
i spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu.
30-05-2022

Wycieczka rowerowa

Kilkadziesiąt kilometrów po terenach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego nie brzmi łatwo, ale wyzwanie podjęła kilkunastoosobowa grupa śmiałków z klasy IIIAp.
Udana wyprawa odbyła się dnia 26 maja  pod przewodnictwem doświadczonych cyklistów: A. Hejniak i Ł. Grzesika.
Wyróżnieni uczniowie klas mundurowych w miniony piątek odbyli eliminacje do Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego z karabinku kbks, który odbędzie się 30 maja 2022 roku.
Wyróżnieni  uczniowie klas II i III:
Kowalski Dawid, Kowalski Piotr, Dębowski Szymon, Marczyk Robert, Rudzki Kryspin, Ochroński Jakub, Ordon Tomasz, Frukacz Mateusz, Kotlicki Dawid, Purgał Krzysztof, Grabowski Łukasz, Franaszczyk Konrad, Dolecińska Aleksandra, Szwed Wiktoria, Krystek Martyna, Stępień Julia, Jagiełło Kacper, Nejman Julia, Robak Zuzanna, Sykus Michał, Włóka Marcelina, Miłak Patrycja.
Niestety nie wszystkim szczęście dopisało. Najlepszy wynik uzyskali:
Kowalski Dawid 146 pkt., Kowalski Piotr 141 pkt., oraz Włóka Marcelina 140 pkt.
Serdecznie gratulujemy i liczymy na sukces podczas turnieju.
W trakcie eliminacji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bliska z innymi modelami broni, była też okazja do rozłożenia i złożenia broni na czas.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim oraz instruktorów.
24 maja 2022 roku o godzinie 15.30 Natalia Krawczyk - absolwentka naszego liceum - wystąpiła w monodramie pt. : "Zawsze tak?". Spektakl powstał na podstawie dramatu "Głodne dziecko" Elisabeth Very Rathenböck. W przedstawieniu wykorzystano muzykę zespołu Fismoll. Do tej pory Natalia pracowała w zespole. Monodram "Zawsze tak?" to jej pierwszy indywidualny, artystyczny projekt. Zaprezentowała go w Miejskim Ośrodku Kultury podczas II edycji wojewódzkiej Piotrkowskiego Festiwalu Teatralnego i zdobyła drugą nagrodę. Dziękujemy za występ w naszej szkole i życzymy kolejnych sukcesów.
Informujemy, że testy do klasy sportowej o profilu:
1. piłka nożna dziewcząt i chłopców odbędą się w dniu 08 czerwca na boisku Orlik przy IV LO w Piotrkowie Tryb.:
08:15 weryfikacja dokumentów
09:00 testy sprawnościowe

2. piłka siatkowa dziewcząt odbędą się:
19 maja o godz. 15:00 w ZSP nr 4 w Piotrkowie Tryb.
23 maja o godz. 18:00 w SP nr 2 w Sulejowie
02 czerwca o godz. 12:45 w IV LO w Piotrkowie Tryb.

3. piłka koszykowa chłopców odbędą się w dniu 08 czerwca w Sali gimnastycznej IV LO w Piotrkowie Tryb.
08:30 weryfikacja dokumentów
09:00 testy sprawnościowe

Środa 17 lipca 2024

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan