IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Klasa sportowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

IC Profil sportowy o specjalności piłki nożnej, siatkowej, ręczna
Przedmioty rozszerzone:  język angielski, biologia, geografiaWyspecjalizowana kadra trenerska i pedagogiczna od kilku lat uczy młodzież z pasją sportową. Uczniowie uczestniczą w wielu rozgrywkach sportowych, turniejach i meczach na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, odnosząc liczne sukcesy. Uczniowie mają możliwość na organizowanych kursach  zdobycia uprawnień sędziowskich. Zwiększona liczba godzin wychowania fizycznego gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminów sprawnościowych na AWF i do służb mundurowych.
 
Klasa o specjalności piłka nożna dziewcząt i chłopców

Jesteśmy wielokrotnymi mistrzami miasta w piłce nożnej, odnosimy również sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Jesteśmy nieoficjalnym Mistrzem Polski Głuchołazy 2015. 
Uczniowie tej specjalności mają możliwość zdobywania uprawnień sędziów piłki nożnej, poprzez kursy organizowane przez delegaturę ŁZPN w Piotrkowie oraz biorą udział w szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów dla trenerów organizowanych przez PZPN. Nasi piłkarze corocznie wyjeżdżają na turnieje do Słubic i Głuchołazów. Gramy również gry kontrolne z takimi klubami jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Pogoń Zduńska Wola. W przerwie pomiędzy rozgrywkami wyjeżdżamy na zagraniczne obozy piłkarskie do: Włoch, Hiszpanii i Grecji. Młodzież w klasach piłkarskich wyposażona jest w sprzęt treningowy: komplety piłkarskie, dresy. 


Klasa o specjalności piłka siatkowa dziewcząt 
Klasa o tej specjalności umożliwia przygotowanie do gry w rozgrywkach klubowych kadetek i juniorek przez licencjonowanych trenerów PZPS w dyscyplinie zespołowej, która w historii polskiego sportu osiągnęła największe sukcesy i ma "najlepszych kibiców na świecie".  Uczennice mają możliwość zdobycia umiejętności i wiadomości pozwalających na uzyskanie uprawnień instruktorskich, trenerskich lub sędziowskich z zakresu piłki siatkowej. Współpracujemy z klubami sportowymi ( FUKS Sulejów, Volley-5 Piotrków ), które prowadzą szkolenie z piłki siatkowej, organizują turnieje i wyjazdy na mecze Plus Ligi i Orlen Ligi. 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmów: 

 

 

 

Załączniki artykułu

sport (jpg) 2.53mb, (pobrań: 841)
sport1 (jpg) 2.11mb, (pobrań: 795)