IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Sprawozdanie z II edycji

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =

Centrum idei „Ku Demokracji” i IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w dniach 20 i 24  maja 2016 roku zorganizowały II Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Wydarzenie miało charakter konkursu, który odbywał się w 4 kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne, prace plastyczne (w tym fotografia). Dodatkowo uczeń (grupa teatralna), biorąc udział w jednej z 4 ww. kategorii, prezentując utwór/przedstawiając pracę plastyczną, które w sposób bezpośredni odnosiły się do 1050. rocznicy przyjęcia Chrztu Świętego przez Mieszka i Polskę, podlegały dodatkowej ocenie i ubiegały się o Nagrodę Specjalną tegorocznego Festiwalu GROT–ART.
 
Do konkursu recytatorskiego zgłosiło się 24 uczestników, w kategorii piosenka wzięło udział 15 wykonawców (w tym 14-osobowy zespół), prace plastyczne przysłało 24 osób, a fotografie 9. Przedstawienia pokazało 5 grup (w sumie 56 osób). Łącznie w festiwalu wzięło udział 130 uczniów. Gimnazjaliści reprezentowali wszystkie gimnazja piotrkowskie (5) i 9 szkół z powiatu (Rozprza, Gorzkowice, Paradyż, Dąbrowa n. Czarną, Srock, Moszczenia, Wolbórz, Gomunice i Tomaszów Mazowiecki).
 
Przesłuchania odbywały się według ustalonego harmonogramu 20 maja w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb., ul. Broniewskiego 5 na sali gimnastycznej i trwały od 8.30 do 15.20.
 
W trakcie krótkich przerw uczestnicy festiwalu, ich opiekunowie i jury mogli skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez klasę IB, czyli klasę o profilu manager projektów społecznych.
 
Tam również można było obejrzeć wystawę prac plastycznych (24) i fotografii (28) zgłoszonych na Festiwal GROT-ART.
 
O godz. 9.30 rozpoczęły się dwugodzinne warsztaty plastyczne dla uczestników Festiwalu GROT-ART. Zajęcia pod kierunkiem pani Ewy Ciszewskiej - Bombskiej odbyły się w plenerze, w tzw. Zielonej Alei. Organizatorzy zapewnili uczestnikom potrzebne materiały.
Zgłoszenia należało wcześniej kierować do koordynatora festiwalu: tel. 506 18 18 68 lub drogą mailową: grot_art.festiwal@autograf.pl
 
24 maja 2016r. na Dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 od godz. 10.00 miały miejsce próby przed finałowym występem nagrodzonych uczestników festiwalu. W samo południe jury odczytało werdykt. Zostało nagrodzonych i wyróżnionych 26 uczestników (w tym 4 zespoły teatralne-56 osób i chór-14 osób). Po raz pierwszy oprócz nagród rzeczowych najlepszym wręczono statuetki.
Werdykt jury, lista nagrodzonych i nagrody znajdują się w załącznikach.
 
W ramach wydarzeń około festiwalowych wystąpiła na scenie absolwentka IV LO, Angelika Chałubek z monodramem Fade aut (informacje o monodramie w załączniku).
 
W drugim dniu festiwalu na scenie wystąpiło 96 uczestników, a na widowni oglądało ich około 200 osób. Monodram, który był grany w sali konferencyjnej, obejrzało około 80 osób.
Na wszystkich wydarzeniach w dniu 24 maja w centrum idei „Ku demokracji” było łącznie około 400 osób.
 
Festiwal GROT-ART zakończył się o godz. 14. 30.

Do pobrania w załącznikach werdykt jury i lista nagród:
 

Załączniki artykułu

werdykt2016 (pdf) 0.15mb, (pobrań: 364)
Nagrody2016 (pdf) 0.15mb, (pobrań: 220)