IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

Projekty eTwinning

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego realizowano następujące projekty na platformie eTwinning:

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych grupa uczniów z klasy II a wzięła udział w  międzynarodowym projekcie we współpracowaliśmy z uczniami szkół średnich z Francji, Włoch, Chorwacji i Portugalii. Łącznie w projekcie wzięło udział 26 uczniów, których pracę nadzorowało pięciu nauczycieli języka angielskiego.

Projekt składał się z dwóch etapów realizowanych w terminie 11-29.09.

W części pierwszej zadaniem uczniów było napisanie krótkiej wypowiedzi w języku angielskim z tłumaczeniem na język ojczysty na temat: What does it mean to be a European citizen? Następnie uczniowie ilustrowali wybrany tekst wykorzystując do tego dostępne w internecie programy do tworzenia plakatów lub grafik.
 
2.Uczniowie klasy I a wzięli udział w 10-tej  edycji międzynarodowego projektu realizowanego na platformie eTwinning pt. "Christmas cards exchange 2017". W projekcie współpracowaliśmy z uczniami
z różnych typów szkół z Włoch, Portugalii,  Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Niemiec oraz Polski. Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie własnoręcznych kartek świątecznych wraz z życzeniami w języku angielskim i przesłanie ich do wybranych szkół.

3. W styczniu 2018 rozpoczęto realizację projektu „Bridges that connect”. IV LO reprezentuje grupa uczniów z klasy IIa, która współpracuje z uczniami dwóch szkół średnich z Hiszpanii. Projekt zakończy się
w czerwcu 2018 roku. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz technik informacyjno-komunikacyjnych, a także kształcenie kompetencji kulturowych i społecznych.

Opiekę merytoryczną nad wszystkimi projektami sprawowała liderka zespołu- p. Joanna Pająk.
 
 
powrót