Zgodnie z tradycją, w przeddzień imienin Andrzeja, czyli dziś, wszyscy chętni mogli skorzystać z usług naszego salonu wróżb i odkryć tajemnice przyszłości. A jeśli ktoś nie zdążył tego zrobić, ma jeszcze szansę, bo przed nami magiczny andrzejkowy wieczór i noc, które mogą przynieść odpowiedzi na nasze najskrytsze pytania.
25 listopada w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły wygrała 2 mecze grupowe z drużynami z Tomaszowa Mazowieckiego
i Wielunia, awansując do finału. W finale spotkaliśmy się z drużyną z Łodzi.
Po bardzo wyrównanym meczu przegraliśmy 11: 12, a o przegranej zadecydował kontrowersyjny karny odgwizdany przez sędziego na 4 sekundy przed końcem meczu.
Drugie miejsce w województwie to z pewnością duży sukces drużyny IV LO.
Dzień Życzliwości w IV LO

17 listopada w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs "Konstytucje w dziejach Polski" zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Klio. Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Piotrkowa i Radomska. Kilkudziesięciu uczniów miało do rozwiązania test składający się z 21 otwartych i zamkniętych pytań. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Konkurs wygrał Łukasz Grabowski - uczeń klasy IIIA. Gratulujemy!
PS. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli możliwość pograć w średniowieczne gry, różne rodzaje młynka czy szachy wikingów.
16-11-2022

ZESPÓŁ TEATRALNY

Prezentujemy członków zespołu teatralnego działającego w naszym liceum.
Choć za oknami zimy jeszcze nie widać, coraz częściej wybiegamy myślami do świąt Bożego Narodzenia, rozglądając się powoli za świątecznymi upominkami dla naszych najbliższych. My natomiast, jak zawsze, zwracamy się do was z apelem o to, by w tym czasie nie zapominać także o innych potrzebujących – naszych „braciach mniejszych”.

ul. Broniewskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski