IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

Drodzy uczniowie!
24 września br. ojcowie jezuici zapraszają młodzież, zwłaszcza szkół średnich, na Piotrkowską Arenę Młodych pt. „Szukać czy odejść?” Tytuł jest inspirowany kryzysem Kościoła i odejściami od niego, o których dość dużo ostatnio się mówi.
Zajawką tego spotkania mają być specjalne skarbonki Q&A, do których młodzież może wrzucać swoje kartki z pytaniami dotyczącymi wiary, Kościoła, Boga. Jedna z nich (widoczna na zdjęciu) trafiła i do naszej szkoły. Jutro i w czwartek będziecie mogli wrzucić do niej swoje pytania. Pudełko-skarbonkę znajdziecie na stoliku po wejściu do szkoły obok sekretariatu.
Pytania zadane przez młodzież zostaną przejrzane i na niektóre z nich będzie można usłyszeć odpowiedź podczas Piotrkowskiej Areny Młodych w najbliższy piątek. Odpowiedzi na pozostałe pytania najprawdopodobniej zostaną zamieszczone na Instagramie.
W imieniu organizatorów wydarzenia zachęcamy Was do podzielenia się swoimi wątpliwościami.
Dziś rozpoczął się II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole. Czy i kiedy czujemy się szczęsliwi w szkole? Na to pytanie dziś odpowiedzi udzielili niektórzy nasi uczniowie. Na szczęście, cieszy was nie tylko dzwonek na przerwę lub piątek po południu Zresztą zobaczcie sami.
Społeczność szkolna IV liceum zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla naszej uczennicy - Julii Jezierskiej - u której zdiagnozowano zaawansowaną białaczkę. Jeśli możesz, to jak najszybciej oddaj krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa przy ul. Juliusza Słowackiego 74 w Piotrkowie Trybunalskim. Punkt RCKiK jest czynny:

poniedziałek 08:00-11:00,
wtorek 08:00-11:30,
środa 08:00-10:30,
czwartek 08:00-10.30,
piątek 08:00-11:00.

Poinformuj personel o tym, że oddajesz krew dla Julii Jezierskiej leczonej w Szpitalu Klinicznym w Łodzi przy ul. Spornej 36/50.
Pamiętaj, że dobro wraca.
08-09-2021

Brawo dla nas!

Na początku września na nasze ręce spłynęły oficjalne podziękowania dla IV LO za zorganizowanie w dniu zakończenia roku szkolnego 2020/21 zbiórki pieniężnej na rzecz piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów. To przyjemne uczucie pomagać.
 Miło nam poinformować, że IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim znalazło się  w piątce placówek z województwa łódzkiego, wyróżnionych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy.
„Tak naprawdę mamy jedynie to, cośmy dali.” F. Ozanam
5 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Pamiętajmy, że pomagać innym można na wiele sposobów, niekoniecznie finansowo. Dobroczynność polega również na ofiarowywaniu czasu, bezinteresownej życzliwości, trosce oraz zaangażowaniu w działania społeczne zarówno w środowisku lokalnym, jak i w innych rejonach świata. Każdy z nas może zaangażować się w pomoc potrzebującym, indywidualnie lub wspierając zorganizowane akcje charytatywne i wolontariackie.
A my dziś chcemy szczególnie mocno zachęcić Was do jednej, bardzo prostej rzeczy: aktywnego zbierania plastikowych nakrętek. Jak pewnie wiecie, ich odpowiednio duża ilość może realnie komuś pomóc. Nakrętki możecie przynosić do pokoju pedagoga lub do opiekuna SU (p. Hejniak).
Pomaganie – to proste!
W najbliższy poniedziałek i wtorek (6, 7 września) organizujemy nasz tradycyjny kiermasz używanych, bardziej lub mniej , podręczników. Wszyscy, którzy chcieliby sprzedać niepotrzebne książki młodszym klasom, mogą je przynieść na nasze stoisko na górnym korytarzu, gdzie chętni będą mogli je odkupić.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na górny korytarz podczas przerw. Przyjdź, zobacz, kup, sprzedaj!
Uczniowie naszego liceum uczcili 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej i złożyli kwiaty pod pomnikiem grobu nieznanego żołnierza.
1 września to wyjątkowy dzień. Rozpoczynamy rok szkolny, ale i przypominamy sobie pamiętny rok 1939. Atak hitlerowskich Niemiec na Polskę rozpoczął kilkuletnie zmagania żołnierzy z wrogiem na wielu frontach. Narody walczyły o swoje państwa,
o życie swoich obywateli, o pokój. W IV Liceum Ogólnokształcącym szczególnie pamiętamy o generale Ludwiku Czyżewskim , który walczył o Polskę w czasie I wojny światowej, wojny polsko – bolszewickiej i II wojny światowej. W czasie wojny obronnej Polski w 1939 roku był dowódcą w bitwie o Borowską Górę. Generał został po śmierci pochowany na piotrkowskim cmentarzu. Mogiłą generała opiekują się uczniowie naszej szkoły, którzy pamiętając
o dowódcy, w rocznicę wybuchu II wojny światowej , składają zawsze kwiaty i zapalają znicze na jego grobie.
To już dziś! Jeszcze bez dźwięku szkolnego dzwonka, ale zaczynamy nowy rok.
Co przyniesie? Tego jeszcze do końca nie wiemy. Z pewnością jednak przed nami czas nowych wyzwań, co sprawia, że i Wam, uczniom, i nam, nauczycielom, towarzyszą mieszane uczucia – ciekawość i ekscytacja przeplatają się z niepewnością
i niepokojem. Na szczęście jesteśmy w tym razem i razem na pewno damy radę!
Dużo optymizmu, zapału do nauki i pracy, codziennych radości, ciekawych przeżyć
i niezapomnianych chwil związanych ze szkołą życzymy i sobie, i Wam .

 

Kontakt

ul. Broniewskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 6486550
e-mail: liceum4@liceum4.piotrkow.pl

Niedziela 26 września 2021

Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian

Na skróty